Ankara Havadis

2 bin çiftçi ile 6 milyon metrekare alanda 250 bin ton üretim

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK’IN DESTEĞİ İLE PANCAR DIŞI ÜRÜNLERDE SÖZLEŞMELİ TARIM YAPAN, “TÜRKŞEKER, TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATARAK “SERACILIKTA SÖZLEŞMELİ TARIM MODELİ”Nİ HAYATA GEÇİRDİ. TÜRKŞEKER, BU MODEL İLE SERACILIK ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN ÇİFTÇİMİZE DESTEK OLACAK.

2 bin çiftçi ile 6 milyon metrekare alanda 250 bin ton üretim
147 views
24 Eylül 2020 - 12:00

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın desteği ile pancar dışı ürünlerde sözleşmeli tarım yapan Türkşeker, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Seracılıkta Sözleşmeli Tarım Modeli”ni hayata geçirdi. Türkşeker, bu model ile seracılık alanında faaliyet gösteren çiftçiye destek olacak.

2 bin çiftçi ile 6 milyon metrekare alanda üretim yapılacak

Türkşeker’den yapılan açıklamada “Seracılıkta Sözleşmeli Tarım Modeli” kapsamında 2 bin çiftçi ile 6 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 250 bin ton sera domatesi yetiştirilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Türkiye’de ilk kez uygulanan “Seracılıkta Sözleşmeli Tarım Modeli”ne özellikle Akdeniz çiftçilerinin büyük rağbet gösterdiği ve Ekim sonuna kadar devam edecek sözleşme çalışmalarında hedeflerin büyük ölçüde aşılacağı bilgisi verildi.

Seracılıkta sözleşmeli tarım domates ile sınırlı değil

Türkşeker’in yaptığı sözleşmelerin domates ile sınırlı olmadığının altı çizilen açıklamada, domatesin yanı sıra salatalık, biber, patlıcan ve kabak için de Türkşeker’in sözleşmeler yaptığı bildirildi.

Türkşeker, sözleşmelerde herhangi bir kota bulunmadığını ve isteyen her üretici ile sözleşme imzalandığını açıkladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.