Ankara Havadis

21. Devlet Türk Sanatları Yarışması başlıyor

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TARAFINDAN, TÜRK SANATLARINI DESTEKLEMEK, GELİŞMESİ VE YAYGINLAŞMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA DÜZENLENEN “21. DEVLET TÜRK SANATLARI YARIŞMASI” BAŞVURULARI 24 OCAK’TA BAŞLIYOR.

21. Devlet Türk Sanatları Yarışması başlıyor
26 views
20 Ocak 2022 - 12:11

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Türk sanatlarını desteklemek, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “21. Devlet Türk Sanatları Yarışması” başvuruları 24 Ocak’ta başlıyor.

1986 yılından bu yana gerçekleştirilen ve geleneksel Türk sanatları alanında seçkin bir yere sahip olan Devlet Türk Sanatları Yarışması, köklü kültür mirasının en zarif çizgilerle geleceğe aktarılmasını sağlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmayla, gençlerin gelenekten yararlanarak özgün eserler üretmesi için teşvik edilmesi amaçlanıyor. “Gelenekten Geleceğe” sloganıyla düzenlenen yarışma kapsamında “Hüsn-i Hat” “Tezhip” “Minyatür” “Çini” “Ebru” “Kalemişi” ve “Katı’” dallarında eserler değerlendirilecek ve dereceye giren eserler için toplamda 574 bin TL para ödülü verilecek.

Yarışma başvuruları, 24 Ocak-3 Mart 2022 tarihleri arasında internet üzerinden çevrim içi olarak yapılabilecek. Yarışmacılar, bu adresten e-devlet sistemine yönlendirilerek başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye yine bu adres üzerinden ulaşılabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.