Ankara Havadis

4. Uluslararası Ekonomi, Finas ve Enerji (EFE’2020) Kongresi başladı

ULUSLARARASI EKONOMİ, FİNANS VE ENERJİ KONGRESİ’NİN 4’ÜNCÜSÜ OLAN EFE’2020 AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ VE NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ İLE BİRLİKTE “ENERJİ DEVRİMİNİN EKONOMİ POLİTİĞİ” ANA TEMASIYLA ONLİNE OLARAK BAŞLADI.

4. Uluslararası Ekonomi, Finas ve Enerji (EFE’2020) Kongresi başladı
89 views
14 Ekim 2020 - 18:40

Uluslararası Ekonomi, Finans ve Enerji Kongresi’nin 4’üncüsü olan EFE’2020 Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile birlikte “Enerji Devriminin Ekonomi Politiği” ana temasıyla online olarak başladı.

2 yılda bir farklı ülkelerde düzenlenen “Uluslararası Ekonomi, Finans ve Enerji Kongresi”nin 4’üncüsü olan EFE’2020, 14-15 Ekim tarihleri arasında Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile birlikte “Enerji Devriminin Ekonomi Politiği” ana temasıyla online olarak başladı.

Başkanlığını Dokuz Eylül Üniversitesinden Prof. Dr. Nevzat Şimşek’in yürüttüğü kongrenin açılışına Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhititn Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar katılarak konuşma yaptı.

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile birlikte bu yıl, 14-16 Nisan 2020 tarihlerinde Niğde’de düzenlenmesi planlanan kongrenin Covid-19 salgını nedeniyle, online olarak düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Kongrede 7 farklı ülkeden 72 tebliğ sunulacaktır. Kongre kapsamında başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerjide maliyetlerin düşüşü, elektrikte trendlerin değişmesi ve elektrikli araç sayısındaki artış, ABD’nin petrol ve doğalgazda lider olma yolunda ilerlemesi, Çin’in enerji politikasındaki dönüşümü gibi çeşitli dönüşümlerin yaşandığı ifade edilen kongrede, düşük karbonlu enerji üretimi, yenilebilir enerji ve yenilenebilir enerjinin geleceği, yenilebilir enerji kaynaklarına verilen teşvikler, yenilebilir enerjinin finansmanı, iklim değişikliği, enerji bağımlılığı, enerji etkinliği elektrikli araçlar gibi önemli konular tartışılacaktır.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Nevzat Şimşek, Nobel ödüllü bilim insanımız Prof. Dr. Aziz Sancar’ın 2018 yılında davetli konuşmacı olarak katıldığını vurgulayarak Uluslararası Ekonomi, Finans ve Enerji Kongresi’nin enerji konularının ekonomi ve finans çerçevesinden ele alınmasına imkân sağlayan ve önemli bilim alanlarını bir araya getiren bir platform olmaya doğru gittiğini ifade etti ve gelecek yıllarda da farklı ülkelerde değişik kurumlarla kongreyi düzenlemeyi düşündüklerini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.