Ankara Havadis

420 üniversite öğrencisine aylık 200 TL burs

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI SERHAT OĞUZ’UN GİRİŞİMLERİYLE KURULMASININ ARDINDAN 2019’DA 150, 2020’DE İSE 300 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VEREN KAHRAMANKAZAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (KAHEK), BU EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İSE 420 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE AYLIK 200 TL BURS VERMEYE BAŞLADI.

420 üniversite öğrencisine aylık 200 TL burs
53 views
20 Ekim 2021 - 13:11

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un girişimleriyle kurulmasının ardından 2019’da 150, 2020’de ise 300 üniversite öğrencisine burs veren Kahramankazan Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KAHEK), bu eğitim öğretim yılında 420 üniversite öğrencisine aylık 200 TL burs vermeye başladı.

Edebiyat öğretmeni olan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un girişimleriyle kurulan KAHEK, ilçedeki hayırseverleri bir araya getirdi. KAHEK 2019’da 150, 2020’de ise 300 üniversite öğrencisine aylık 150 TL burs verdi. Oğuz’un onursal başkanlığını yaptığı dernek, bu eğitim öğretim yılında burs alacak öğrenci sayısını 420’ye çıkarırken, burs miktarını ise 200 TL’ye yükseltti. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, KAHEK tarafından düzenlenen şeffaf ve objektif mülakatlarla belirlendi. Burs imkanından Ankara’daki ve Türkiye’deki değişik üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler faydalandı. Burs alan

öğrencilerin belirlenmesinde aranan tek şart ise öğrencinin Kahramankazan’da ikamet etmesi oldu.

Başkan Oğuz, KAHEK’ten burs alan öğrencilerle videokonferas yöntemiyle bir araya geldi. Oğuz, sohbet ettiği öğrencilere başarılar dileyerek, kendi öğrencilik ve öğretmenlik hayatına ilişkin anılarını paylaştı. Oğuz, Kahramankazan Belediyesi olarak ilçelerindeki öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Öğrenciler de kendilerine burs imkanı sağlayan Başkan Oğuz’a teşekkür ettiler.

“Öğrenci sayısını ve miktarı artıracağız”

Başkan Oğuz, Kahramankazan’da ikamet eden üniversite öğrencilerine destek olabilmek ve eğitim hayatlarına katkı sağlayabilmek amacıyla KAHEK’in kurulmasına öncülük ettiğini söyledi. KAHEK’in kurulmasının ardından ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrenciler ile hayırseverleri bir araya getirdiklerini anlatan Oğuz, “Hayırseverlerimize ve dernek üyelerimize teşekkür ediyorum. KAHEK’in tek amacı ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim hayatları boyunca yardım edebilmek. Dernek faaliyetlerini tamamen şeffaf bir ortamda sürdürüyor. Derneğe yapılan bağışlar ve dernekten verilecek tüm burslar internet sitesi üzerinden anlık olarak ilan ediliyor” dedi.

Oğuz, önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında burs alacak öğrenci sayısını ve burs miktarını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.