Ankara Havadis

Ahmet Koçyiğit: “Şu anda tescilli olarak dünyanın en iyi spor kulübü olduk”

ANKARA’NIN ÇUBUK İLÇESİNDE FAALİYETİNİ SÜRDÜREN ÇUBUK BELEDİYESİ ENGELSİZ SPOR KULÜBÜ BAŞKANI AHMET KOÇYİĞİT, DÜNYANIN EN İYİ SPOR KULÜBÜ OLDUKLARINI İDDİA EDERKEN, BU İDDİASINI DA NOTERE ONAYLATTI.

Ahmet Koçyiğit: “Şu anda tescilli olarak dünyanın en iyi spor kulübü olduk”
142 views
13 Ağustos 2020 - 12:50

Ankara’nın Çubuk ilçesinde faaliyetini sürdüren Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü’nde Başkan Ahmet Koçyiğit, dünyanın en iyi spor kulübü olduklarını iddia ederken, bu iddiasını da notere onaylattı.

Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü Başkanı Ahmet Koçyiğit, farklı bir çalışmaya da imza attı. Açtıkları 18 branşta engelli ve engelsiz ayırt etmeden tüm yaş gruplarına sayı sınırı gözetmeksizin müracaat eden herkese eğitim verdiklerini belirten Koçyiğit, bu nedenle kendilerini dünyanın en iyi spor kulübü olarak gördüklerini söyledi.

Okuduğu bir kitaptan etkilenerek bu iddialarını notere onaylattığını kaydeden Koçyiğit, “Dünyanın en iyi spor kulübü ile ilgili belirlenen bir kriter henüz yok. Yaptığım araştırmada 18 ayrı branşta, engelli ve engelsizlere bir arada eğitim veren başka bir spor kulübü de yok. Tüm bunlara baktığımızda dünyanın en iyi spor kulübü olarak kendimizi ilan ettik. Bunu da 1 numaralı notere giderek tasdik ettirdim. Şu anda noter onaylı dünyanın en iyi spor kulübü olduk. Böyle bir şey yapmamızın amacı dünyada bizim kulübümüzün bir eşi olmadığını düşünüyoruz. Hem bundan dolayı hem de Çubuk halkının ve Çubuklu gençlerimizin çocuklarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de böyle bir şey yapmayı düşündük, denedik ve oldu. Şu anda tescilli olarak dünyanın en iyi spor kulübü olduk” diye konuştu.

Hem bir farkındalık oluşturduklarını hem de kulübün tanıtımını yaptıklarını dile getiren Koçyiğit, “Olur mu olmaz mı diye düşünüyorduk, bir deneyelim dedik oldu. Gayet de güzel oldu. İnşallah bundan sonra çocuklarımız dünyanın en iyi spor kulübünde spor yapma imkanı bulacaklar” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.