Ankara Havadis

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Esenler Otogarı’nda kalan engellileri koruma altına aldı

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, SOSYAL MEDYADA YER ALAN “ESENLER OTOGARI’NDA 3 EVSİZ ENGELLİNİN BULUNDUĞU ” PAYLAŞIMLARI ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Esenler Otogarı’nda kalan engellileri koruma altına aldı
91 views
25 Aralık 2020 - 18:10

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyada yer alan “Esenler Otogarı’nda 3 evsiz engellinin bulunduğu ” paylaşımları üzerine harekete geçti.

Bakanlık ekipleri Esenler Otogarı’na giderek söz konusu kişilere ulaştı. Otogarda engellilerden ikisine ulaşıldı.

İsimlerinin Mehmet Şahinkayası (49) ve Hasan Serin (51) olduğu öğrenilen fiziksel engelli iki arkadaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kurum bakımına alındılar.

Şahinkayası ve Serin’in kimselerinin olmadığı, daha önce de kısa süreli çeşitli bakım merkezlerinde kaldıkları ve daha sonra ayrıldıkları belirlendi.

Şahinkayası ve Serin PCR testlerinin yapılmasının ardından koşullarına uygun bakım merkezine yerleştirildiler.

“Devletimiz vatandaşına sahip çıkıyor”

Kurum bakımında olduğu için mutlu olduğunu belirten Mehmet Şahinkayası, bakım merkezinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, devletin engellilere her daim destek çıktığını ifade etti.

Hasan Serin de, “Bu soğuk havalarda sıcak yatağa, sıcak yemeğe bizi kavuşturdukları için çok dua ediyorum. Cumhurbaşkanımız vatandaşları konusunda, engelli bireyler konusunda ne kadar hassas” dedi.

Diğer engelli vatandaşa ulaşma çalışmaları ise devam ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.