Ankara Havadis

Altındağlı babalar online eğitim programına yoğun ilgi gösterdi

ANNE VE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI (AÇEV) İŞBİRLİĞİYLE, ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ DESTEKLEMEK AMACIYLA ONLİNE EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ. PROGRAMA ALTINDAĞLI BABALAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ.

Altındağlı babalar online eğitim programına yoğun ilgi gösterdi
130 views
25 Aralık 2020 - 11:10

Anne ve Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğiyle çocukların gelişimini desteklemek amacıyla online eğitim programı düzenlendi. Programa Altındağlı babalar büyük ilgi gösterdi.

Geçmişte yüz yüze gerçekleştirilen pek çok eğitim programını online platforma taşıdıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “3-6 yaş ve 7-11 yaş arası çocuğu olan Altındağlı babaların oluşturduğu 3 grupla online eğitimlere başladık. Geçmişte yüz yüze eğitim semineri olarak gerçekleştiriyorduk. Şimdi içerisinde bulunduğumuz süreç nedeniyle, hayatımızdaki pek çok şeyi olduğu gibi eğitim programlarımızı da online platforma taşıdık. Babalarımızın gösterdikleri ilgi ve hiç aksatmadıkları katılımları gelecek nesiller adına çok sevindirici. Emeği geçen herkese ve tüm katılımcı babalara çok teşekkür ediyorum. Bu eğitim programına katılan babaların, öğrendiklerini ailelerine mutlaka yansıtacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Altındağlı babaları online buluşturacak olan eğitim programı, toplam 9 hafta sürecek. Haftada bir 50 dakika süren online buluşmalara katılan babaların babalık tutum ve davranışlarının geliştirilerek çocuklarıyla daha çok vakit geçirmeleri, sağlıklı iletişim kurabilmeleri, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmeleri ve destekleyici roller üstlenmeleri bekleniyor. Babalara ayrıca babanın çocuk için rolü ve önemi, aile tutumları, dinleme ve anlama, demokratik ilişki ve empati, olumlu davranış geliştirme, sosyal ve duygusal gelişim, bedensel ve cinsel gelişim, zihinsel gelişim, çocuklarla zaman geçirmek ve oyun gibi konularda bilgiler veriliyor. Program kapsamında babalık buluşmalarına katılan her babanın evine AÇEV tarafından bir kutu gönderiliyor. Kutu içerisinde çocukların gelişimini destekleyici çeşitli eğitici malzemeler, çocuk gelişimi konusunda babaları bilgilendirme ve çocuklarla iletişimini güçlendirmek için okuyabileceği haftalık kısa bilgilendirici içerikler ve çocuklarla birlikte keyifli vakit geçirebilmelerini sağlayacak ve onların gelişimini destekleyici etkinlik önerileri bulunuyor. AÇEV gönüllü eğitimcileri rehberliğinde gerçekleşen çevrim içi buluşmalarda, her hafta bu kutu içinde yer alan etkinlik deneyimleri paylaşılıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.