Ankara Havadis

Anaokulu öğrencilerinden eTwinning projeleri

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN E-TWİNNİNG PROJELERİ

Anaokulu öğrencilerinden eTwinning projeleri
17 views
06 Mayıs 2021 - 15:10

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, yerli ve yabancı ortakların katılımlarıyla eTwinning projesi kapsamında etkinliklerine devam ediyor.

Proje kapsamında unutulmaya yüz tutmuş masalları çocuklarla yeniden buluşturmak ve başka ülkelere tanıtmak hedefleniyor. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Anadolu Masalları Projesi’nde yer alan Anadolu masalları çocuklara anlatılırken aynı zamanda taş boyama, tuz seramiği, artık materyallerden masal kahramanları kuklaları, yoğurt mayalama gibi pek çok masal sonrası etkinliğe de yer veriliyor. Bu kapsamda Türkiye’den 10 ve Romanya’dan 1 öğretmenle 150 öğrencinin aktif katılımı ile gerçekleştirilmekte olan Bana Bir Masal Anlat Projesi yürütülüyor.

Sincan Tuna Üçer İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Halime Özdemir, Niğde Asım ve Zeynep Ecemiş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Taner Ataman’ın kuruculuğunu yaptığı projeye, Afyonkarahisar Selçuklu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Volkan Doğan, Cumhuriyet İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nurseda Çevik, Kastamonu Tosya İlkokulu Sınıf Öğretmeni Güllü Deniz Aydoğan, Antalya Manavgat Anaokulu O.Ö.E.Ö. Ayfer Yavuz, Fatih Anaokulu Rehber Öğretmeni Gülseren Arslan, Antalya Mustafa Ayşe Altun İlkokulu O.Ö.E. Öğretmeni Müjgan Ömeroğlu, Ankara Nedret Arif İlkokulu O.Ö.E. Öğretmeni Olcay Keçeci, Manisa Mustafa Sabiha Göldelioğlu Anaokulu O.Ö.E. Öğretmeni Sinem Bayar ve Romanya Gradinitacu Program Prelungit “Elena Farago” O.Ö.E. Öğretmeni Eliza Postelnicu katılıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.