Ankara Havadis

Animasyon ve çizgi film alanı mesleki eğitiminde sektörle iş birliği

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TELEVİZYON, GÖRSEL SANATLAR VE ANİMASYON ALANLARINDA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE YENİ BİR PROJE İÇİN BİR ARAYA GELDİLER. PROJE KAPSAMINDA BELİRLENEN PİLOT OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLER, SEKTÖR UZMANLARINDAN DERS ALACAK, İŞLETMELERDE GERÇEK ORTAMLARDA BECERİ EĞİTİMİNE KATILACAK.

Animasyon ve çizgi film alanı mesleki eğitiminde sektörle iş birliği
17 views
18 Şubat 2021 - 14:10

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı televizyon, görsel sanatlar ve animasyon alanlarında mesleki ve teknik eğitimde yeni bir proje için bir araya geldiler. Proje kapsamında belirlenen pilot okullardaki öğrenciler, sektör uzmanlarından ders alacak, işletmelerde gerçek ortamlarda beceri eğitimine katılacak.

Toplantıda sektörün insan kaynağı ihtiyacı ayrıntılı olarak ele alındı. Sektörün üretim kapasitesini artırmak için eğitimde atılabilecek adımların değerlendirildiği toplantıda İstanbul ve Ankara’da belirlenecek okullarda pilot proje gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Proje kapsamında her iki ildeki okullar için müfredat yeniden oluşturulacak, sektördeki uzmanlar derslere girecek ve öğrenciler sektör işletmelerinde gerçek ortamlarda beceri eğitimi alacaklar. Ayrıca okullardaki öğretmenlerin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimleri de sektörler tarafından sağlanacak.

Millî Eğitim Bakanlığında yapılan toplantıya Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile her iki bakanlık yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.