Ankara Havadis

Ankara Büyükşehir ekiplerinin buz sarkıtlarıyla mücadelesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT’TE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI VE SOĞUK HAVA NEDENİYLE OLUŞAN BUZ SARKITLARINI TEMİZLEME ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI.

Ankara Büyükşehir ekiplerinin buz sarkıtlarıyla mücadelesi
77 views
25 Aralık 2021 - 0:10

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle oluşan buz sarkıtlarını temizleme çalışmalarını hızlandırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent genelinde karla mücadelesini koordineli olarak yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaya ve sürücüler için tehlike oluşturun buz sarkıtlarını titizlikle temizliyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, özellikle köprü altları ve tünellerde oluşan buz sarkıtlarını temizleyerek, can ve mal güvenliğini sağlıyor.

Kaldırım ve üst geçit merdivenlerinde buz çözücü solüsyonla temizleme çalışmaları yapan Kent Estetiği ekipleri, bir yandan da köprü, üst geçit ve tünellerde oluşan buz sarkıtlarını 12 mobil araç ve 24 personelle temizliyor. Ankara’da ana arterler başta olmak üzere cadde ve bulvarlarda yer alan köprü altları ve tünellerde meydana gelen buz sarkıtlarına saha ekipleri tarafından anında müdahale edilirken, Başkent 153’e gelen ihbarları da dikkate alan ekipler sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen ve can güvenliği riski oluşturan buz sarkıtlarını trafiği aksatmadan kontrollü olarak bertaraf ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.