Ankara Havadis

ASKİ, Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısı için altyapı mesaisinde

BAĞLICA BULVARI İLE ANKARA ÇEVRE YOLU’NU BAĞLAYACAK BAĞLANTI YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA ASKİ EKİPLERİ ATIK SU VE YAĞMUR SUYU ALTYAPI ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR.

ASKİ, Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısı için altyapı mesaisinde
129 views
11 Ağustos 2021 - 13:10

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalar kapsamında, su ve yağmur suyu altyapı çalışmaları yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu bağlantı yolu çalışmaları devam ederken, ASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler de bölgede altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, yapımı devam eden yol projesi kapsamında ASKİ’nin de bölgede çalışmalarını hızlandırdığını belirterek, “Yapracık Mahalle havzasında gelecekte atık su ve yağmur suyu hatlarında deşarj sorunu oluşmaması için ASKİ olarak biz de yol yapım çalışmalarına paralel ve aynı anda altyapı imalatları yapıyoruz. Ekiplerimiz bölgedeki hatlara ek olarak bin 200 milimetre çapında 750 metre atık su hattı, 2 bin 400 milimetre çapında 617 metre yağmur suyu hattı, bin 400 milimetre çapında 179 metre içme suyu hattı inşası gerçekleştiriyor” dedi.

Çalışmalar eş zamanlı yürütülüyor

ASKİ, Etimesgut’taki Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolunu birbirine bağlayacak yol yapım projesinin ardından bölgenin artacak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ile eş zamanlı yürütülen çalışmalarda artan nüfusla birlikte su ve kanalizasyon hatlarının yetersiz kalmasından kaynaklanacak sorunların önüne geçmeyi hedeflediklerini ve bölgenin büyük bir yerleşim alanına dönüşmeye müsait olduğunu vurgulayan Öztürk, vadideki asfalt çalışmasına paralel olarak içme suyu ve yağmur suyu hat imalatlarını kısa süre içinde tamamlamayı amaçladıklarını söyledi.

Yol 4 gidiş 4 geliş olacak

Merkez ve çevre ilçelerde birçok noktada eş zamanlı olarak yeni yol açımı, katlı kavşak ve yol genişletme çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu azaltacak, Bağlıca Bulvarı’nı Ankara Çevre Yolu’na bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalarda büyük oranda ilerleme sağladı. Bağlıca Bulvarı’nın Çevre Yolu ile kesiştiği noktada Bağlıca ile Yapracık arasında ulaşımı sağlamak amacıyla 4 gidiş-4 geliş şeritten oluşan alt geçit yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Bağlıca-Yapracık yolundan da otoyol bağlantısını sağlamak için ayrıca 4 adet bağlantı kolu ile 2 adet yonca kolu imalatı yapılacak. Bu düzenleme sayesinde Bağlıca bölgesinde yaşayan vatandaşlar, Ankara Çevre Yolu’na katılım sağlayarak, Bağlıca bölgesinden hem şehir merkezine hem de şehir dışına ikinci bir giriş-çıkış imkanına kavuşmuş olacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.