Ankara Havadis

ASKİ’den borcu olanlara yapılandırma imkanı

ANKARA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (ASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BORCU OLAN ABONELERE 31 ARALIK 2020 TARİHİNE KADAR YAPILANDIRMA İMKANI SAĞLIYOR. ABONELER, 31 AĞUSTOS 2020 TARİHİNDEN ÖNCE ÖDENMEMİŞ SU, ATIK SU, KAÇAK SU, KİRLİLİK ÖNLEME PAYI, KANAL VE ŞEBEKE KATILIM BEDELLERİ İLE BUNLARA BAĞLI FAİZ VE GECİKME FAİZİ İÇİN ASKİ’DEN RANDEVU ALARAK BORÇLARINI PEŞİN YA DA TAKSİTLE YAPILANDIRABİLECEK.

ASKİ’den borcu olanlara yapılandırma imkanı
28 views
17 Aralık 2020 - 14:10

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, borcu olan abonelere 31 Aralık tarihine kadar yapılandırma imkanı sağlıyor. Aboneler, 31 Ağustos tarihinden önce ödenmemiş su, atık su, kaçak su, kirlilik önleme payı, kanal ve şebeke katılım bedelleri ile bunlara bağlı faiz ve gecikme faizi için ASKİ’den randevu alarak borçlarını peşin ya da taksitle yapılandırabilecek.

ASKİ Genel Müdürlüğü, 7256 Sayılı Kanun kapsamında 31 Ağustos 2020 tarihi ve öncesine ait ödenmemiş su, atık su, kaçak su, kirlilik önleme payı (KÖP), kanalizasyon ve şebeke harcamalarına katılma bedeli ile bunlara bağlı faiz, gecikme faizi ve gecikme zammı borçlarına yapılandırma imkânı sağladı. ASKİ, 31 Aralık tarihine kadar yapılandırma için başvuran abonelere peşin ödemelerde Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim uygulayacak. Taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde ise yapılandırılan tutar, 6-9-12-18 eşit taksitler halinde 2 ayda bir ödenebilecek.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun ile ASKİ’ye borcu olan aboneler, borç yapılandırma fırsatından yararlanabilecek. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar, 31 Aralık tarihine kadar www.aski.gov.tr adresinden “Randevu Başvurusu” menüsünden randevu alarak işlemlerini yapabilecek. Borç yapılandırması için ayrıntılı bilgi almak isteyen aboneler, “0312 616 23 90-616 23 91 ya da 616 24 36” numaralı hattı arayabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.