Ankara Havadis

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı iki yeni kitap yayınladı

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞI “OSMANLI SARAYINDA AT” VE “TÜRK KÜLTÜRÜNDE ALKIŞLAR VE KARGIŞLAR” ADLI İKİ ADET YENİ KİTAP YAYINLADI.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı iki yeni kitap yayınladı
32 views
15 Aralık 2020 - 15:10

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı “Osmanlı Sarayında At” ve “Türk Kültüründe Alkışlar ve Kargışlar” adlı iki adet yeni kitap yayınladı.

Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Dingeç tarafından hazırlanan “Osmanlı Sarayında At” isimli eser, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları arasındaki yerini aldı. Osmanlı sarayında atın vazgeçilmezliği üzerine hazırlanan çalışma, Osmanlı Devleti’nde saray ve onunla bütünleşmiş görünen at üzerine ayrıntılı bir araştırmaya dayanıyor.

Samsun Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Keskin’in “Türk Kültüründe Alkışlar ve Kargışlar” adlı eseri, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları arasındaki yerini aldı. Kitap; eski dönemlerden günümüze kadar geniş bir yayılma ve yaşam alanı bulan alkış ve kargışların Türk kültür tarihindeki görünümlerini genel hatları ile ortaya koymak amacıyla hazırlandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.