Ankara Havadis

ATO Başkanı Baran, ekonomide üç yıllık yol haritasını değerlendirdi:

ANKARA TİCARET ODASI (ATO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSEL BARAN, HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK TARAFINDAN AÇIKLANAN EKONOMİDE ÜÇ YILLIK YOL HARİTASININ, TÜRKİYE’NİN 2023 YILINA DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLARAK ULAŞMASINI SAĞLAYACAĞINI SÖYLEDİ. BARAN, “PANDEMİ NEDENİYLE SIKINTILAR YAŞANAN BU DÖNEMDE, HAZIRLANAN BU PROGRAM EKONOMİDE HEDEFLERİ NET BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYARKEN, REEL SEKTÖRÜN YATIRIM VE ÜRETİM PLANLAMASI İÇİN DE BAZ TEŞKİL EDECEKTİR” DEDİ.

ATO Başkanı Baran, ekonomide üç yıllık yol haritasını değerlendirdi:
140 views
29 Eylül 2020 - 14:10

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ekonomide üç yıllık yol haritasının, Türkiye’nin 2023 yılına daha güçlü bir Türkiye olarak ulaşmasını sağlayacağını söyledi. Baran, “Pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşanan bu dönemde, hazırlanan bu program ekonomide hedefleri net bir şekilde ortaya koyarken, reel sektörün yatırım ve üretim planlaması için de baz teşkil edecektir” dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nı değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı. 2021-2022 ve 2023 yıllarını kapsayan programla Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına ulaşacağını hatırlatan Baran, “Türkiye yeni programla küresel anlamda hak ettiği yeri bulacaktır” dedi.

“Yeni Dengelenme”, “Yeni Normal” ve “Yeni Ekonomi” ana temalarında hazırlanan Yeni Ekonomi Programı’nın teknolojiye odaklı, yüksek katma değerli üretimi önemseyen, girişimciliği öne çıkaran bir program olduğunu kaydeden Baran, programda KOBİ’leri, üretici ve yatırımcıları dikkate alan, reel sektörü destekleyen adımların yer almasının önemine dikkat çekti.

Baran, “Yeni Ekonomi Programı’nda küresel gelişmeler doğrultusunda Türkiye’nin hedefleri dikkate alınarak ihtiyaç duyulan tedbirlerden oluşan planlama yapılmış” diye konuştu. Baran, savunma sanayiinin ardından sağlık alanında yerlileştirme çalışmalarının da stratejik öneme sahip olduğunu ifade etti.

Baran, Yeni Ekonomi Programı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına ulaşacağını hatırlatarak, “İhtiyaç duyulan değişim ve yapısal dönüşümü tamamlayacak bu programla Türkiye varoluşunun ikinci yüzyılına ekonomisi güçlü, bölgesinin ve dünyanın istikrarına katkıda bulunan müreffeh bir ülke olacaktır” dedi. Baran, reel sektör olarak programın başarıya ulaşması için her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.