Ankara Havadis

ATO Başkanı Baran: “Finlandiya ile ticarette 5 milyar dolar düzeyi ulaşılabilir bir hedeftir”

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ ARİ MAKİ, ANKARA TİCARET ODASI (ATO) BAŞKANI GÜRSEL BARAN’I ZİYARET ETTİ. ZİYARETİN GÜNDEMİNDE İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR VARDI.

ATO Başkanı Baran: “Finlandiya ile ticarette 5 milyar dolar düzeyi ulaşılabilir bir hedeftir”
83 views
11 Aralık 2020 - 13:10

Finlandiya Büyükelçisi Ari Maki, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmaların görüşüldüğü ziyarette Baran, “Ülkelerimiz arasındaki dış ticaret için 5 milyar dolar düzeyi ulaşılabilir bir hedeftir” dedi.

Türkiye ile Finlandiya arasındaki ilişkilerin gelişimine ilişkin bilgi veren Büyükelçi Maki, ”Türkiye’de 80’i İstanbul’da olmak üzere 150’ye yakın Finlandiyalı şirket faaliyet gösteriyor. Ticari ilişkileri geliştirmek için Antalya, İzmir gibi illerin Ticaret Odaları ile de toplantılar gerçekleştiriyoruz. Finlandiya, tarım teknolojileri ve akıllı üretim konularında çalışmalar yapıyor. Bu konularda üyelerinizle webinar (web semineri) yaparak, iş birliktelikleri sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Finlandiya arasındaki dış ticaretin 1.2 milyar dolar düzeyinde olduğunu belirten ATO Başkanı Baran ise, ”Ülkelerimiz arasındaki dış ticaret için 5 milyar dolar düzeyi ulaşılabilir bir hedeftir. ATO olarak bu hedef doğrultusunda üzerimize düşen her türlü görevi yerine getiririz. Pandemi sonrasında Başkent’ten Helsinki’ye direkt uçuş yapılabilmesi için çalışmalar yürüterek, sağlık, kültür ve kongre turizmi ile sanayi potansiyeli konularında Finlandiya’ya şehrimizi tanıtmak istiyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.