Ankara Havadis

ATO Başkanı Baran’dan hükümetin esnafla ilgili destek çalışması konusunda çağrı

ANKARA TİCARET ODASI (ATO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSEL BARAN, TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN PANDEMİ NEDENİYLE DARDA OLAN ESNAFA FATURA VE KİRA ÖDEMELERİ İÇİN HİBE DESTEĞİ SAĞLANMASINA DAİR ÇALIŞMALARIN ÇOK YERİNDE VE ÖNEMLİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, “TİCARET ODALARIMIZA KAYITLI ŞAHIS ŞİRKETLERİ VE KÜÇÜK İŞLETMELER DE DESTEK İHTİYACINDA. ESNAFIMIZA DESTEK SAĞLANIRKEN BİZİM ÜYELERİMİZ DE UNUTULMASIN” DEDİ.

ATO Başkanı Baran’dan hükümetin esnafla ilgili destek çalışması konusunda çağrı
29 views
25 Kasım 2020 - 14:10

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ticaret Bakanlığı tarafından pandemi nedeniyle darda olan esnafa fatura ve kira ödemeleri için hibe desteği sağlanmasına dair çalışmaların çok yerinde ve önemli olduğunu belirterek, “Ticaret odalarımıza kayıtlı şahıs şirketleri ve küçük işletmeler de destek ihtiyacında. Esnafımıza destek sağlanırken bizim üyelerimiz de unutulmasın” dedi.

ATO Başkanı Baran, yazılı bir açıklama yaparak, hükümetin esnafla ilgili destek çalışmalarını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı kabinesinin pandemi sürecinde milletin sesine ve taleplerine kulak veren bir yaklaşım sergilediğini belirten Baran, “Pandemi önlemleri kapsamında geçici kapatmalar başladığında gerek oda olarak gerekse üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği aracılığıyla dile getirdiğimiz tüm taleplerimiz hükümetimize iletildi ve birçoğuna çözüm üretildi. Şimdi pandemiye karşı daha çetin bir mücadele vermemiz lazım. Bu mücadelede, istihdama, üretime ve ticarete önemli katkı sağlayan işletmelerimizin desteğe ihtiyacı var” diye konuştu.

İşletmelerin kayıtlı oldukları kuruluşlara göre değil, büyüklük, ciro ve istihdama göre değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Baran, şunları söyledi:

“Ankara Ticaret Odamıza kayıtlı işletmelerin yüzde 20’si şahıs şirketi. Bugünün en çok sıkıntı çeken restoran, lokanta, kafe işletmecileri, pastacı, çikolata ve tatlıcılar dikkate alındığında odamıza kayıtlı üye sayısı 7 bini aşarken, esnaf odalarının üye sayısı 5 bin civarında. Aynı işi yapan ancak kayıtlı kuruluşu farklı olan işletmeler aynı değerlendirilmeli ve Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın çalışmalarını yürüttüğü desteklerden aynı ölçülerde faydalandırılmalıdır. Hükümetimizin ihtiyacı olan tüm sektörlere katkı sağlayacağına inancımız tamdır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.