Ankara Havadis

ATO’dan ticari hayata “aşı” önerisi

ANKARA TİCARET ODASI (ATO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSEL BARAN, AĞIRLIKLI OLARAK HİZMET ANA SEKTÖRÜ ALTINDA YER ALAN VE PANDEMİ ÖNLEMLERİ NEDENİYLE KAPANMAK VEYA KISMEN HİZMET VERMEK ZORUNDA KALAN İŞLETMELERİN FAALİYETLERİNE DEVAM ETMESİ İÇİN AŞILAMALARDA ÖNCELİK VERİLMESİNİ İSTEDİ. BARAN, “HİZMET SEKTÖRÜ ÖNCELİKLİ AŞILANACAKLAR KAPSAMINA ALINSIN” DEDİ.

ATO’dan ticari hayata “aşı” önerisi
53 views
08 Ocak 2021 - 15:10

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ağırlıklı olarak hizmet ana sektörü altında yer alan ve pandemi önlemleri nedeniyle kapanmak veya kısmen hizmet vermek zorunda kalan işletmelerin faaliyetlerine devam etmesi için aşılamalarda öncelik verilmesini istedi. Baran, “Hizmet sektörü öncelikli aşılanacaklar kapsamına alınsın” dedi.

ATO Başkanı Baran, yaptığı yazılı açıklamada dünyanın çeşitli ülkelerinde pandemi konusunda kritik tablolar görülürken Türkiye’nin süreci başarıyla yönetmeye devam ettiğini ifade etti. Aşılamanın başlamasının önemine değinen Baran, korona virüs aşısı konusunda hizmet sektörüne öncelik verilmesi gerektiğini kaydetti. Hizmet ana sektörü altında faaliyet gösteren restoran, lokanta, kafe, pastane gibi işletmelerin salgın sürecinde zor günler geçirdiğini belirten Baran, faaliyetleri İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile gel-al ve paket servis ile sınırlandırılan ve hükümet destekleri ile ayakta durmaya çalışan yeme-içme sektörünün desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Sektörün HES kodu ile yeniden faaliyete geçme talepleri olduğunu hatırlatan Baran, “Sağlık sektörü çalışanları ve 65 yaş üstü risk gruplarının yanı sıra hizmet ana sektörü altında faaliyet gösteren ve ciddi ölçüde ciro kaybı yaşayan işletmelerin çalışanlarının aşılanması ve müşterilerin de HES kodu ile işletmelere alınması, hem ticari hayatın devamı hem de sosyal hayata katılma konusunda çekimser davranan vatandaşlar açısından destekleyici olacaktır” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.