Ankara Havadis

Başkan Ertuğrul Çetin’den Dede Torun Evinde çay eşliğinde sıcak sohbet

PANDEMİ NEDENİYLE UZUN BİR SÜREDİR HİZMETE KAPALI OLAN DEDE TORUN EVLERİ’NİN YENİDEN VATANDAŞLARIN KULLANIMA AÇILMASI İLE BİRLİKTE YAŞLILAR TESİSLERE YOĞUN İLGİ GÖSTERMEYE BAŞLADI.

Başkan Ertuğrul Çetin’den Dede Torun Evinde çay eşliğinde sıcak sohbet
45 views
27 Aralık 2021 - 12:11

Pandemi nedeniyle uzun bir süredir hizmete kapalı olan Dede Torun Evleri’nin yeniden vatandaşların kullanımına açılması ile birlikte yaşlılar tesislere yoğun ilgi göstermeye başladı.

Bu kapsamda Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, geçmişin değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol oynayan Saray Dede Torun Evi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

“Saray Dede-Torun Evimizde mahalle sakinlerimiz ile bir aradaydık”

Dede Torun Evlerinde çocukların dedeleri ile güzel ve faydalı vakit geçirmesine imkan sağladıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Saray Dede-Torun Evimizde mahalle sakinlerimiz ile bir aradaydık. Onlar anlattı biz dinledik. Biz anlattık onlar dinledi. Süre yetmedi, başka bir gün yine devam edeceğiz” dedi.

Pursaklar’da hizmet veren Dede-Torun Evleri ile dedeler ve torunlar arasındaki ilişkilerde kuşaklar arası iletişimin güçlendirilmesi amaçlanırken, gelenek ve göreneklerin gelecek kuşaklara birincil ağızdan aktarılması sağlanıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.