Ankara Havadis

Başkent’in ana caddelerinde sessizlik devam etti

COVİD-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI İLAN EDİLMESİ NEDENİYLE ANKARA’NIN YOĞUN ŞEKİLDE KULLANDIĞI CADDELER BOŞ KALDI.

Başkent’in ana caddelerinde sessizlik devam etti
56 views
02 Ocak 2021 - 14:10

Covid-19 ile mücadele kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesi nedeniyle Ankara’nın yoğun şekilde kullandığı caddeler boş kaldı.

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgeye göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 1 Ocak’ın resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21.00’de başladı. 4 günlük kısıtlamanın üçüncü gününde Ankara’nın ana arterlerinde sessizlik devam etti.

Kısıtlamada bir iletişim şirketi için iki çalışan, uzaktan eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için fiber altyapı çalışması yaptıklarını belirterek, kısıtlamada çalışmanın rahat olduğunu dile getirdi. Çalışan, “Çok güzel, sakin herkes evinde biz çalışıyoruz. Altyapı sistemini değiştiriyoruz. Eskisini değiştirip yenisini takıyoruz. Fibere çeviriyoruz. Sakinlikten yararlanıp, bu işleri devam ettiriyoruz. Çalışan talebelerin internetlerinde sıkıntı olmasın diye, EBA için çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.