Ankara Havadis

Başkentte 25 ilçenin toprağı tohumla buluşuyor

KIRSAL KALKINMAYI CANLANDIRACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN ÇİFTÇİLERE YEM BİTKİSİ TOHUMU (MACAR FİĞ) DAĞITIMINA BAŞLADI. “BİZİM EN BÜYÜK PROJEMİZ DE HAYALİMİZ DE ANKARALIYI ZENGİN ETMEK” DİYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN YERLİ ÜRETİCİLERE YENİ DESTEK PROJELERİ OLACAĞINI DA AÇIKLADI. AKYURT, KALECİK VE ALTINDAĞLI ÇİFTÇİLERE YEM BİTKİSİ TOHUMLARI TESLİM EDİLİRKEN, 8 EKİM’E KADAR 25 İLÇENİN TAMAMINDA DAĞITIM YAPILACAK.

Başkentte 25 ilçenin toprağı tohumla buluşuyor
182 views
29 Eylül 2020 - 23:20

Kırsal kalkınmayı canlandıracak çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yem bitkisi tohumu (Macar fiğ) dağıtımına başladı. “Bizim en büyük projemiz de hayalimiz de Ankaralıyı zengin etmek” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yerli üreticilere yeni destek projeleri olacağını da açıkladı. Akyurt, Kalecik ve Altındağlı çiftçilere yem bitkisi tohumları teslim edilirken, 8 Ekim’e kadar 25 ilçenin tamamında dağıtım yapılacak.

25 ilçede dağıtılacak

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin ekonomisine katkı sağlayamayı amaçladıklarını belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli de, “Ankara’yı tarımın Başkent’i yapmak için çaba harcıyoruz. Hayvancılık yemi olarak kullanılan Macar Fiğin dağıtımına başladık. Ankara’nın 25 ilçesi için dağıtım organizasyonumuz var. 4 bin 219 çiftçimize 833 bin ton yem bitkisi tohumu dağıtacağız. Bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Macar fiğ tohumu dağıtımı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 25 ilçenin tamamında 8 Ekim tarihine kadar devam edecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.