Ankara Havadis

Başkentte kar ve buzla mücadelede “BELÇÖZ” başrolde

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BELPLAS TARAFINDAN ÜRETİLEN BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON “BELÇÖZ”, KIŞ AYLARINDA BAŞKENTTE YOL, KALDIRIM VE ÜST GEÇİTLERDE ETKİN OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANDI.

Başkentte kar ve buzla mücadelede “BELÇÖZ” başrolde
27 views
20 Ocak 2022 - 12:10

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPLAS tarafından üretilen buz çözücü solüsyon “BELÇÖZ”, kış aylarında Başkent’te yol, kaldırım ve üst geçitlerde etkin olarak kullanılmaya başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında başkent genelinde karla mücadele çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPLAS tarafından geçtiğimiz yıl ilk kez üretilen buz çözücü solüsyon “BELÇÖZ” bu yıl da yol, kaldırım ve üst geçitlerde meydana gelen buzlanmada etkin olarak kullanılmaya başlandı.

Başkent’in cadde, bulvar, kaldırım ve üst geçitlerinin yanı sıra metro giriş ve çıkışları ile hastanelerde kullanılan buz çözücü solüsyon BELÇÖZ, aşındırıcı etkisi olmadığından asfalt, beton, kaldırım, metal aksamlar ve taşıtlara da zarar vermiyor.

Çevre dostu formülüyle hiçbir canlıya zarar vermeyen BELÇÖZ, kar ve buzla mücadelede büyük kamyon veya tuzlama araçlarının giremediği yerlerde kolaylıkla kullanılıyor. Buz oluşumunu önleyici etkisini eksi 40 dereceye kadar gösteren ve BelPLAS AR-GE mühendisleri tarafından geliştirilen solüsyon, Karayolları Genel Müdürlüğü AR-GE Kimya Laboratuvarı ile Yeditepe Üniversitesi AR-GE ve Analiz Laboratuvarı toksikoloji testlerinden de başarıyla geçti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.