Ankara Havadis

Başkentte okullar sıfır atık için yarıştı

KIZILCAHAMAM’IN SIFIR ATIK İÇİN PİLOT İLÇE OLMASI NEDENİYLE BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİN KONUYA DAHA HAKİM OLMASI İÇİN SIFIR ATIK BİRİMİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN “OKULLAR SIFIR ATIK İÇİN YARIŞIYOR” BİLGİ YARIŞMASININ İLKOKULLAR DÜZEYİ TAMAMLANDI.

Başkentte okullar sıfır atık için yarıştı
30 views
26 Mart 2021 - 11:40

Kızılcahamam’ın Sıfır Atık için pilot ilçe olması nedeniyle bilinçlendirme çalışmaları kapsamında öğrencilerin konuya daha hakim olması için Sıfır Atık birimi tarafından yürütülen “Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor” bilgi yarışmasının ilkokullar düzeyi tamamlandı.

Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan ve Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık birimi tarafından yürütülen Okullar Sıfır Atık için yarışıyor Bilgi yarışmasının ilkokullar düzeyi tamamlandı.

Okullar arası sıfır atık yarışmasında Kızılcahamam’ın Sıfır Atık Pilot ilçesi olması nedeniyle bilinçlendirme çalışmaları kapsamında öğrencilerin konuya daha hakim olması için yapılan etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ilkokulların 2.,3. ve 4. Sınıfları arasında bilgi yarışması düzenlenerek her okulun kendi içinden çıkardığı kazanan sınıflar okullar arasında yarışacak. Yarışmada “Sıfır Atık” konusunda en bilinçli okulların seçilmesi hedefleniyor.

İlkokullar arası yapılan yarışmaların tamamlanın ardından “Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor” yarışması ortaokul ve liseler arasında devam edecek. Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar ise öğrencilere hediye gönderdi. Acar ayrıca yarışmaların hepsine başarılar dileyip tebrik etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.