Ankara Havadis

Başkent’te petshop baskını

BAŞKENT’TE POLİS VE DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN BASKIN YAPILAN PETSHOPTA UYGUNSUZ KOŞULLARDA BAKILDIĞI TESPİT EDİLEN 10 KÖPEK, 6 KEDİ, 2 TAVŞAN VE 1 PAPAĞANA EL KONULDU. İŞ YERİ SAHİBİNE 3 BİN 439 TL PARA CEZASI UYGULANIRKEN, ANKARA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNCE DE İŞLETMEYE 13 BİN 900 TL İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ.

Başkent’te petshop baskını
58 views
09 Aralık 2020 - 15:10

Başkent’te polis ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından baskın yapılan petshopta uygunsuz koşullarda bakıldığı tespit edilen 10 köpek, 6 kedi, 2 tavşan ve 1 papağana el konuldu. İş yeri sahibine 3 bin 439 TL para cezası uygulanırken, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce de işletmeye 13 bin 900 TL idari para cezası kesildi.

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan bir petshopa ihbar üzerine baskın yapıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 9’nucu Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı baskında hayvanların içeride canlılara zarar verecek koşullarda kafeslerde tutulduğu belirlendi. İşletmede bulunan 10 köpek, 6 kedi, 2 tavşan ve 1 papağana el konuldu. İş yeri sahibi Ahmet K.’ya ‘hayvan bakım ve refahına uygun olmayan şartlar’ nedeniyle hayvan başına 181 TL olmak üzere toplam 3 bin 439 TL para cezası uygulanırken, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından da işletmeye 13 bin 900 TL idari para cezası kesildiği öğrenildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.