Ankara Havadis

Belediye Başkanı Çetin’den ironili çöp tepkisi

PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇETİN, ÇEVREYE GELİŞİ GÜZEL BIRAKILAN EVSEL KATI ATIKLARLA İLGİLİ OLARAK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN “ÖRTÜLER DAHA YENİYMİŞ, OLSUN BİZ ONU DA TOPLARIZ” DİYEREK ESPRİLİ BİR DİLLE TEPKİ GÖSTERDİ.

Belediye Başkanı Çetin’den ironili çöp tepkisi
24 views
24 Aralık 2020 - 12:10

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, çevreye gelişigüzel bırakılan evsel katı atıklarla ilgili sosyal medya üzerinden “Örtüler daha yeniymiş, olsun biz onu da toplarız” diyerek esprili bir dille tepki gösterdi.

Pursaklar’da çevre ve insan sağlığını tehdit eden evsel atıklar, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in ve ilçe sakinlerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Pursaklar’ı doğa ve çevre dostu bir ilçe haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Pursaklar Belediyesi, sorumsuzca çevreyi kirletenlerle de mücadelesini sürdürüyor. Başta tadilat atıkları olmak üzere evsel katı atıkları kent merkezine ve kırsal alanlara bırakanlara Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, sosyal medya hesapları üzerinden “Örtüler daha yeniymiş, olsun biz onu da toplarız” diyerek esprili bir dille tepki gösterdi. Vatandaşların çevre temizliği konusunda daha titiz ve duyarlı olması gerektiğini belirten Başkan Çetin, “Çevreye gelişigüzel bırakılan evsel katı atıklar her şeyden önce hastalık taşıyan en önemli etkendir. Çöplükler insan sağlığını tehdit eden en tehlike alanlardır. Katı atıklar görüntü kirliliği, bakteri ve virüslerin üremesini de tetikler. Çevreye atılan her çöp, bütün canlıların temel ihtiyacı olan hava, su ve toprağa karışmaktadır. Bu nedenlerden ötürü hemşehrilerimizi doğaya ve çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.