Ankara Havadis

Büyükşehir’den engelli vatandaşlara ekmek teknesi: Simit camekanı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ENGELLİ VATANDAŞLARI SOSYAL HAYATA KAZANDIRMAK VE ONLARA EKONOMİK YÖNDEN DESTEK OLMAK AMACIYLA SİMİT SATIŞ YERİ VE SİMİT CAMEKANI TAHSİS EDECEK.

Büyükşehir’den engelli vatandaşlara ekmek teknesi: Simit camekanı
22 views
20 Aralık 2020 - 14:10

Ankara Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşları sosyal hayata kazandırmak ve onlara ekonomik yönden destek olmak amacıyla 150 simit satış yeri ve simit camekanı tahsis edecek.

Şartları uygun bulunan engelli vatandaşlara 150 adet simit satış yeri ve simit camekanı tahsis edecek olan Büyükşehir Belediyesi, 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuruları alacak. Ankara Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında başvuru yapmak isteyen engelli vatandaşlar, HES Kodu ve istenilen evraklarla birlikte 8 Ocak’a kadar Aydınlıkevler’deki Altınpark Konferans Salonu’na gelerek 09.00-12.00 ya da 13.00-16.00 saatleri arasında evraklarını teslim edebilecek.

Camekanlar için noter huzurunda kura çekilişi yapılacak

En az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip olan vatandaşların başvuracağı simit camekanları için yapılacak müracaatlar soy isimlerinin baş harflerine göre alınacak. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar https://www.ankara.bel.tr/ adresinden gerekli evrakları öğrenerek başvuruda bulunabilecek. Başvuru şartları uygun bulunan engelli vatandaşlara tahsis edilecek olan camekanlar, 12 Ocak 2021 tarihinde saat 14.00’da noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişiyle belirlenecek.

Şeffaflık ilkesi gereği ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak kura çekilişinin ardından teslim edilecek simit camekanları sadece engelli vatandaşın kendisi veya engel durumuna göre birinci derece yakını tarafından işletilebilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.