Ankara Havadis

Çankaya Belediyesi, DSÖ’nün Sağlıklı Kentler Projesi 7. fazına kabul edildi

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN (DSÖ) “SAĞLIKLI KENTLER PROJESİ”NE 2004 YILINDA TÜRKİYE’DEN ÜYE OLAN BELEDİYELERDEN ÇANKAYA BELEDİYESİ, DSÖ’NÜN 7. FAZ OLARAK ADLANDIRDIĞI YENİ DÖNEME KABUL EDİLDİ.

Çankaya Belediyesi, DSÖ’nün Sağlıklı Kentler Projesi 7. fazına kabul edildi
27 views
11 Aralık 2020 - 13:10

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) “Sağlıklı Kentler Projesi”ne 2004 yılında üye olan Çankaya Belediyesi, DSÖ’nün 7. faz olarak adlandırdığı yeni döneme kabul edildi.

Çankaya Belediyesi, DSÖ’nün Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı’nın 7. fazına kabul edildi. Sağlık, çevre, sosyal kalkınma, toplumsal cinsiyet eşitliği, dezavantajlı kesimlere yönelik proje ve çalışmalarıyla dikkat çeken Çankaya Belediyesi, ilk olarak 2003 yılında 3. faz üyeliğiyle Sağlıklı Kentler Ağı’nda yer aldı. Çankaya’nın Başkent nüfusunun yüzde 17’sinin yaşadığı bir ilçe olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ”Yüzde 98’lik bir okuryazarlık oranı bulunan, yoksulluğun yüzde 5’in altında seyrettiği Çankaya’da bütün kesimler için çalışıyor, özel projeler üretiyoruz. Kreşler, baharevleri, kadın sığınma evi, danışma merkezleri, sağlık hizmeti, parklar, havuzlar, spor ve sosyal tesisler gibi pek çok çalışmamızın yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliğine, engellilere, çevre duyarlılığına yönelik de proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Amacımız sağlıklı bir kentte insanlarımızın mutlu olması” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.