Ankara Havadis

Çoban ve arkadaşı 400 küçükbaş hayvandan 200’ünü sattı, eğlence mekanlarında yedi

ANKARA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİ, HAYVANCILIK YAPAN N.D. İSİMLİ VATANDAŞIN 400 ADET KÜÇÜKBAŞ HAYVANININ ÇALINDIĞI İHBARINI ALDI. EKİPLER, SÜRÜ SAHİBİNDEN HABERSİZ OLARAK N.D.’NİN HAYVANLARDAN 86’SINI ESKİŞEHİR’DE, 34’ÜNÜ POLATLI’DA SATTIĞINI BELİRLEDİ. AYRICA EKİPLER, KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARDAN 47’SİNİ DE EĞLENCE MEKANLARINDA YEMEK BEDELİ KARŞILIĞI İŞLETME SAHİPLERİNE VEREN VE 3 HAYVANI DA KESİP YİYEN N.D. VE A.V. İSİMLİ ŞÜPHELİLERİ YAKALADI.

Çoban ve arkadaşı 400 küçükbaş hayvandan 200’ünü sattı, eğlence mekanlarında yedi
96 views
03 Kasım 2020 - 12:10

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hayvancılık yapan N.D. isimli vatandaşın 400 adet küçükbaş hayvanının çalındığı ihbarını aldı. Ekipler, sürü sahibinden habersiz olarak N.D.’nin hayvanlardan 86’sını Eskişehir’de, 34’ünü Polatlı’da sattığını belirledi. Ayrıca ekipler, küçükbaş hayvanlardan 47’sini de eğlence mekanlarında yemek bedeli karşılığı işletme sahiplerine veren ve 3 hayvanı da kesip yiyen N.D. ve A.V. isimli şüphelileri yakaladı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hayvancılık yapan N.D. isimli vatandaşın 400 adet küçükbaş hayvanının çalındığı ihbarını aldı. İhbar üzerine bölgede yapılan aramada, sürü sahibi U.D.’nin Ankara’da ikamet ettiği, hayvanların bakımını N.D. adlı vatandaşa emanet ettiği, sürü çobanlığının A.V. adlı yabancı uyruklu vatandaşa yaptırdığı belirlendi. Çoban A.V ve N.D.‘nin gezme ve eğlenceye düşkün olduğu, sürünün emanet edilen H.D.’nin ise hırsızlık olayı başta olmak üzere birçok suçtan kaydının bulundu tespit edildi. Sürü sahibinden habersiz olarak N.D.’nin hayvanlardan 86’sını Eskişehir’de, 34’ünü Polatlı’da sattı. 47’sinin de eğlence, yemek bedeli karşılığı mekân sahiplerine verdi. 3 hayvanı da N.D ve A.V. adlı şüphelilerin keserek yedikleri tespit edildi. Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı koordinesinde N.D. ve A.V. adlı hırsızlar Karailyas Mahallesi’nde yakalandı. 400 küçükbaş hayvandan geriye kalan 200’den 86’si Eskişehir’de bulundu. Zanlılar tutuklanma talebiyle Adli mercilere sevk edildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.