Ankara Havadis

Çocuklar rol modelleriyle buluşuyor

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, ÇOCUKLARIN SANATSAL, KÜLTÜREL VE SOSYAL ETKİNLİKLERE OLAN İLGİLERİNİ ARTTIRMAK VE GÜZEL DAVRANIŞLAR GELİŞTİRMELERİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN, ONLARI OLUMLU ROL MODEL OLABİLECEK KİŞİLERLE BİR ARAYA GETİRİYOR.

Çocuklar rol modelleriyle buluşuyor
81 views
22 Ağustos 2020 - 11:00

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklere olan ilgilerini arttırmak ve güzel davranışlar geliştirmelerine katkı sağlamak için, onları olumlu rol model olabilecek kişilerle bir araya getiriyor.

Devlet korumasındaki çocukların duygusal ve fiziksel gelişimini desteklemek için pek çok projeyi hayata geçiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kuruluşlarda bulunan çocukları yetiştirirken onların özgün yönlerini açığa çıkaracak programlara önem veriyor. Çocuklar, hayata geçirilen Rol Model Projesiyle kendilerine ilham verecek kişilerle bir araya getirilerek deneyim paylaşımı ve gelecek planları için vizyon sağlıyor.

Etkinliklere aralarında doktor, diş hekimi, sporcu ve oyuncu olan 3 bin isim katıldı

Proje kapsamında düzenlenen 3 bin 386 etkinliğe çocuklara rol model olarak ilham verebilecek sağlık, eğitim, spor, kültür ve sanat, iş dünyası, kamu kurumu, bankacılık alanlarında başarılı olmuş 3.491 yetişkin katıldı. Aralarında doktor, diş hekimi, eczacı, akademisyen, öğretmen, hakim, savcı, avukat, kütüphaneci, arkeolog, vali, kaymakam, gazeteci, yazar, akademisyen, sporcu, oyuncu, kuaför, marangoz gibi meslek sahiplerinin olduğu yetişkinlerin de yer aldığı seminer, söyleşi ve atölye çalışması gibi etkinliklerde çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Çocuklara ilham veren, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesinde katkısı olan Rol Model Projesi, toplumda ön plana çıkmış, kariyer sahibi ve yararlı işler icra eden kişilerle yapılmaya devam edecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.