Ankara Havadis

Fikri olan gençler gelsin

MAMAK BELEDİYESİ’NİN GEÇTİĞİMİZ AY MAMAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ÜRETKEN GENÇLİK DERNEĞİ TARAFINDAN İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTIĞI “ÜRETEN GENÇ PROJESİ” NE İLGİ BÜYÜYOR. YAKLAŞIK BİR AY GİBİ GEÇEN SÜREDE 950 GENCİN BAŞVURU YAPTIĞI PROJE KAPSAMINDA ÜRETKEN GENÇLİK DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ EMRE TÜMER TARAFINDAN MAMAKLI ÖĞRETMENLERE PROJENİN DETAYLARI ANLATILDI. MAMAK BELEDİYESİ PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KONGRE MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞEN SUNUMDA PROJENİN KAPSAMINA İLİŞKİN BİLGİLER VE PROJE SÜRECİNİ ANLATAN TÜMER, PROJE ÇERÇEVESİNDE 13 BİN ÖĞRENCİNİN KENDİ GİRİŞİMLERİNİ KURMA YOLUNDA 8 FARKLI KONUDA EĞİTİME TABİ TUTULACAĞINI KAYDETTİ.

Fikri olan gençler gelsin
42 views
23 Kasım 2020 - 11:10

Mamak Belediyesi’nin geçtiğimiz ay Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üretken Gençlik Derneği tarafından iş birliğine imza attığı “Üreten Genç Projesi” ne ilgi büyüyor. Yaklaşık bir ay gibi geçen sürede 950 gencin başvuru yaptığı proje kapsamında Üretken Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tümer tarafından Mamaklı öğretmenlere projenin detayları anlatıldı. Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen sunumda projenin kapsamına ilişkin bilgiler ve proje sürecini anlatan Tümer, proje çerçevesinde 13 bin öğrencinin kendi girişimlerini kurma yolunda 8 farklı konuda eğitime tabi tutulacağını kaydetti.

Türkiye’nin başarılı gençlere ihtiyacının olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Bizim Fatih’in İstanbul’u fetih ettiği yaştaki her bir gencimize ihtiyacımız var. Böyle bir gençliğin inşasını birlikte başararak önce 2023 hedeflerimize ulaşacak, ardından da 2053 ve 2071 vizyonlarımızı gençlere emanet edeceğiz. Biz gençlerimizle ülkemizden başlayarak tüm dünyayı değiştirebileceğimize inanıyoruz, onun için de vizyonumuzu geniş tutuyoruz. Türkiye’nin gençlerin çabasına, gayretine vizyonuna ihtiyacı var. Ecdadımız onca fedakarlığı gençlerin başarısı için yapmıştır. Bu bağlamda gençlerimizden geleceğine dört elle sarılmalarını istiyoruz. Yeter ki hayal etsinler. Hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçsinler, çok çalışsınlar ve asla umutlarını kaybetmesinler. Ulu Hakan gibi gemileri karadan yürüten, Fatih gibi 21 yaşında İstanbul’u fetheden ecdadın torunlarıdır bizim gençlerimiz. Türkiye’nin Fatih’leri gençlerimiz olacak” dedi.

Şirketleşme yolunda ilk adım

Projeye başvurmak isteyen gençler Mamak Belediyesi’nin kurumsal web sitesi üzerinden başvuru formunu dolduracak. Ardından 16 haftalık bir girişim programı ile her hafta tematik başlıklarda eğitim alacak. 4. Ayın sonunda girişimcilerin mevcut durumları değerlendirilerek, şirketleşme yolunda ilk adım Üretken Akademi tarafından karşılanacak. Gençlerin geliştirdiği projeler arasından en iyi projeler için kamp programı gerçekleştirilecek. Seçilen projeler yerli ve milli girişim olan startupmarket.com platformu üzerinden portföy olarak eklenerek girişimciler tarafından değerlendirilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.