Ankara Havadis

Gazi Üniversitesinden Azerbaycan’a destek paneli

GAZİ ÜNİVERSİTESİ, “KARABAĞ’IN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI” KONULU PANEL İLE “KEDERİ KEDERİM, SEVİNCİ SEVİNCİM AZERBAYCAN” İSİMLİ FOTOĞRAFLARLA ŞİİR SERGİSİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Gazi Üniversitesinden Azerbaycan’a destek paneli
91 views
07 Ekim 2020 - 17:20

Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi, “Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını” konulu panel ile “Kederi Kederim, Sevinci Sevincim Azerbaycan” isimli fotoğraflarla şiir sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen “Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını” konulu panel ile “Kederi Kederim, Sevinci Sevincim Azerbaycan” isimli fotoğraflarla şiir sergisinin açılışı gerçekleştirildi. İlk olarak fotoğraflı şiir sergisinin açılışı Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilirken, daha sonra “Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını” konulu panele geçildi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen panelde, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Selma Yel konuşmacı olarak yer aldı.

Panel öncesinde bir konuşma yapan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Azerbaycan’ın haklı davasına destek olmak için böyle bir panel gerçekleştirdiklerini belirtti.

Panel öncesinde de bir sergi açılışı yaptıklarını anımsatan Yıldız, “Sergideki şiirler ve fotoğraflarla Azerbaycan’daki kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu gösterdik” diye konuştu.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’in yoğun mesaisinde zaman ayırıp programa katılmasından dolayı çok mutlu olduklarını bildiren Yıldız, paneli düzenleyen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdiresi Selma Yel’e ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yıldız, Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ’ı tekrar geri alıncaya kadar haklı davasını Gazi Üniversitesi olarak bilimsel platformlarda her türlü şekilde ifade etmeye, Türkiye ve dünya kamuoyunda gündemde tutmaya gayret edeceklerini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.