Ankara Havadis

Gül ve Düşün adlı çocuk kitabına ilişkin MEB açıklaması

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN, ‘GÜL VE DÜŞÜN’ ADLI ÇOCUK KİTABINA İLİŞKİN, KİTABIN HİKAYE KİTABI KATEGORİSİNDE OLDUĞUNU, BAKANLIĞIN YAYIN VE KONTROL ALANINDA OLMADIĞINI BELİRTEN AÇIKLAMADA BULUNULDU.

Gül ve Düşün adlı çocuk kitabına ilişkin MEB açıklaması
131 views
28 Ağustos 2020 - 15:30

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ’Gül ve Düşün’ adlı çocuk kitabına ilişkin, kitabın hikaye kitabı kategorisinde olduğunu, bakanlığın yayın ve kontrol alanında olmadığını belirten açıklamada bulunuldu.

Son günlerde sosyal medyada Yazar Musa Dinç tarafından yazılan çocuk hikaye kitabı

Gül ve Düşün’ de, ’Nasır Amca’ masalında Tilki’nin, ayıya tecavüz etmesinin betimlemesi ve tecavüze uğrayan ayıyı suçlu, mahçup ve hatta fahişe olarak göstererek, tecavüzcü tilkiyi ise gerdekten çıkan damat gibi tasvir edilmesine yönelik ifadeler tepkilere yol açmıştı. Konuya ilişkin MEB’ den yapılan açıklamada, “Bugün medyaya yansıyan söz konusu “hikaye kitabı” üzerinden Sayın Bakanımıza ve Bakanlığımıza yönelik ortaya atılan iddialar üzerine bir bilgilendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Millî Eğitim Bakanlığı yalnızca bünyesindeki ders kitaplarının onayını vermektedir. Medyaya yansıyan söz konusu içerik, “hikaye kitabı” kategorisindedir, Bakanlığımız yayın ve kontrol alanında değildir” açıklamasında bulunuldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.