Ankara Havadis

HÜRJET simülatörü ilk kez Teknofest’te yerini alacak

TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ, 24-27 EYLÜL 2020 TARİHLERİNDE GAZİANTEP ORTADOĞU FUAR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN TEKNOFEST HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ’NDE YERİNİ ALACAK. TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN OLAN MİLLİ MUHARİP UÇAK’IN SİMÜLATÖRÜNÜ GEÇTİĞİMİZ YIL İLK KEZ TEKNOFEST’TE KATILIMCILARIN DENEYİMİNE SUNAN TUSAŞ, BU YIL DA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEK.

HÜRJET simülatörü ilk kez Teknofest’te yerini alacak
109 views
23 Eylül 2020 - 10:00

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yerini alacak. Türkiye’nin en önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak’ın simülatörünü geçtiğimiz yıl ilk kez TEKNOFEST’te katılımcıların deneyimine sunan TUSAŞ, bu yıl da ilkleri gerçekleştirmeye devam edecek.

Türkiye’nin jet eğitim ve hafif taarruz faaliyetlerinde etkin görev alacak olan HÜRJET için geliştirilen HÜRJET 270 simülatörünün bir benzerini ilk kez festival kapsamında Gaziantep’te kuracak. Böylece katılımcılar gerçek zamanlı olarak HÜRJET’i deneyimleme imkanına sahip olacak.

Geçtiğimiz yıl festivalde hava platformlarının yanı sıra birçok teknolojik deneyim alanları ile katılımcıların beğenisi kazanan TUSAŞ, bu yıl da ilklere imza atmaya devam ediyor. TUSAŞ’ın öz kaynakları ile geliştirilmeye devam eden HÜRJET için geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı HÜRJET 270 mühendislik simülatörünün bir benzerini ilk kez TEKNOFEST’te gösterecek ve katılımcıların gerçek zamanlı simülatör sayesinde HÜRJET ile jet uçağı üzerinde pilotluk deneyimi yaşamasına fırsat sunacak.

Havacılık alanında öncü vasfını her platformda perçinleyen TUSAŞ, bu yıl TEKNOFEST’in Helikopter Tasarım Yarışması’nda tek sponsor olarak yerini aldı. Üniversite öğrencileri ile mezunlarından oluşan 60’dan fazla grubun yüksek irtifa ve yüksek sıcaklık koşullarında belirlenen bir görevi başarı ile icra edebilecek Yüksek Hızlı Helikopter kavramsal tasarımlarını sundu. Finale kalan 11 grup arasında ilk 3’ün belirleneceği yarışmanın geleceğin helikopter teknolojisine ışık tutması hedefleniyor.

TUSAŞ, yarışma ve simülatör deneyiminin yanı sıra festival kapsamında tasarımından üretimine yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği hava araçlarının maket modellerini Gaziantep’te teknoloji ve havacılık tutkunları ile buluşturacak. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda mobil uygulama marketlerinde yerini alan TUSAŞ’ın mobil uygulamasının da tanıtılacağı festivalde, TUSAŞ’ın insan kaynakları ofisinden uzmanların da öğrencilerin kariyer yolculuklarında yardımcı olacak tavsiyeler vermesi bekleniyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii hakkında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almakta.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.