Ankara Havadis

Hurma kutularında 50 kilogram eroin ele geçirildi

TİCARET BAKANLIĞI GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİNCE ESENDERE GÜMRÜK KAPISINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONDA HURMA KUTULARI İÇERİSİNE GİZLENMİŞ 50 KİLO 150 GRAM EROİN ELE GEÇİRİLDİ. TİCARET BAKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, ESENDERE GÜMRÜK MUHAFAZA KAÇAKÇILIK VE İSTİHBARAT MÜDÜRLÜĞÜNCE GÜMRÜK KAPISINA GELECEK ARAÇLAR UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE RİSK ANALİZİNE TABİ TUTULDU. İRAN’DAN TÜRKİYE’YE GELECEK HURMA YÜKLÜ BİR TIR RİSKLİ OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ.

Hurma kutularında 50 kilogram eroin ele geçirildi
115 views
30 Ekim 2020 - 11:00

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esendere Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda hurma kutuları içerisine gizlenmiş 50 kilo 150 gram eroin ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Esendere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce gümrük kapısına gelecek araçlar uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları çerçevesinde risk analizine tabi tutuldu. İran’dan Türkiye’ye gelecek hurma yüklü bir tır riskli olarak değerlendirildi. Tırın gümrük kapısına gelişinin ardından harekete geçen Gümrük Muhafaza ekipleri, tırı x-ray taramasına sevk etti. X-ray taramasında tırın yasal yükü içerisinde şüpheli yoğunluğa rastlandı. Bu noktadan sonra tır arama hangarına alınarak yükü boşaltıldı. Narkotik dedektör köpeklerle de aranan tırda köpeklerin hurma kutularına tepki vermesi üzerine kutular açılarak arandı. Yapılan aramada hurma kutularının iki bölüme ayrıldığı, üstteki bölüme şeffaf hurma paketleri konulduğu ancak kutuların altında oluşturulan kapalı bölmeye uyuşturucu paketleri gizlendiği tespit edildi. Gümrük Muhafaza ekiplerinin dikkati ve özenli çalışması neticesinde hurma kutularının içerisinde 115 paket içerisinde piyasa değeri 25 milyon lira olan toplam 50 kilo 150 gram eroin cinsi uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili tır sürücüsü gözaltına alınarak, araca el konuldu. Yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.