Ankara Havadis

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te ’Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu’ başlatıldı

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KIŞ ÖNCESİ HAREKET KABİLİYETİNİ VE BARINMA ARAYIŞINI BERTARAF ETMEK ÜZERE, ÜLKE İÇİNDEKİ TERÖRİST VARLIĞINI TAMAMEN BİTİRMEYE YÖNELİK OLARAK BİTLİS İL JANDARMA KOMUTANLIĞINCA “YILDIRIM-15 MUTKİ-SARPKAYA OPERASYONU” BAŞLATILMIŞTIR.

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te ’Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu’ başlatıldı
37 views
14 Kasım 2020 - 11:10

Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyetini ve barınma arayışını bertaraf etmek üzere, ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca ’Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu’ başlatılmıştır.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan operasyonda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 816 personel görev alıyor.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 143 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 251 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Yıldırım Operasyonları, halkımızın desteği ile İnançlı ve Kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir” denildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.