Ankara Havadis

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te “Yıldırım-16 Sehi Ormanları” Operasyonu başlatıldı

İÇİŞLER BAKANLIĞI, TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK OPERASYONLAR KAPSAMINDA BİTLİS’TE, KIŞ ÜSLENMESİNİ GERÇEKLEŞTİREMEYEN VE HAREKET KABİLİYETİ DARALAN, ÜLKE İÇİNDE İLETİŞİMİ ORTADAN KALKAN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BU KABİLİYETİNİ BİR DAHA ELDE EDEMEMESİNİ SAĞLAMAK VE YURT İÇİNDEKİ TERÖRİST VARLIĞINI TAMAMEN BİTİRMEYE YÖNELİK OLARAK “YILDIRIM-16 SEHİ ORMANLARI” OPERASYONUNU BAŞLATTI.

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te “Yıldırım-16 Sehi Ormanları” Operasyonu başlatıldı
30 views
05 Aralık 2020 - 11:10

İçişler Bakanlığı, terör örgütlerine yönelik operasyonlar kapsamında Bitlis’te, Kış üslenmesini gerçekleştiremeyen ve hareket kabiliyeti daralan, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan bölücü terör örgütünün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve yurt içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak “Yıldırım-16 Sehi Ormanları” operasyonunu başlattı.

Operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 2 bin 571 personelin görev aldığı açıklandı.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 148 terörist etkisiz hale getirilmiş, 77 işbirlikçi yakalanmış, 455 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmişti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.