Ankara Havadis

İçişleri Bakanlığınca Şırnak’ta “Eren Kış-28 Şehit Jandarma Er Adem Erbaş” Operasyonu başlatıldı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA, PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÜLKE GÜNDEMİNDEN ÇIKARMAK VE BÖLGEDE BARINDIĞI DEĞERLENDİRİLEN TERÖRİSTLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMEK MAKSADIYLA, ŞIRNAK’TA “EREN KIŞ-28 (ŞIRNAK-GABAR DAĞI) ŞEHİT JANDARMA ER ADEM ERBAŞ” OPERASYONU BAŞLATILDI.

İçişleri Bakanlığınca Şırnak’ta “Eren Kış-28 Şehit Jandarma Er Adem Erbaş” Operasyonu başlatıldı
162 views
01 Mart 2022 - 14:10

İçişleri Bakanlığınca, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Şırnak’ta “Eren Kış-28 (Şırnak-Gabar Dağı) Şehit Jandarma Er Adem Erbaş” Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığınca; Jandarma Komando, Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 648 personelin ve 40 operasyonel timin görev aldığı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kış Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.