Ankara Havadis

İkinci Bahar THM Korosu’ndan Keçiören’de konser

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, KEÇİÖREN’DE İKAMET EDEN CAFER BALIKÇIOĞLU ŞEFLİĞİNDE KURULAN ‘İKİNCİ BAHAR TÜRK HALK MÜZİĞİ (THM) KOROSU’NUN YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLEDİĞİ KONSERE KATILARAK, “TÜRKÜLER YAŞADIKLARIMIZI, TARİHİMİZİ, ACIMIZI, NEŞEMİZİ, GEÇMİŞİMİZİ ANLATIR. ŞEHRİMİZDE SANATA VE SANATÇILARIMIZA DESTEK VERMEYE, YENİ KONSERLER DÜZENLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

İkinci Bahar THM Korosu’ndan Keçiören’de konser
48 views
18 Ekim 2021 - 14:10

Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören’de ikamet eden Cafer Balıkçıoğlu şefliğinde kurulan ‘İkinci Bahar Türk Halk Müziği (THM) Korosu’nun Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlediği konsere katılarak, “Türküler yaşadıklarımızı, tarihimizi, acımızı, neşemizi, geçmişimizi anlatır. Şehrimizde sanata ve sanatçılarımıza destek vermeye, yeni konserler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Keçiören Kavacık Subayevleri Mahallesi sakinlerinden Cafer Balıkçıoğlu, Türk Halk Müziğine hayat veren korosunu sanatla iç içe olan saz ve söz sanatçılıyla birlikte kurdu ve geliştirdi. Keçiören Belediyesi de Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki konser salonunun kapılarını şef Balıkçıoğlu liderliğindeki koroya açarak İkinci Bahar Türk Halk Müziği Korosu konseri için ön ayak oldu.

Keçiören’in konserler şehri olduğunu anımsatan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, pandemi nedeniyle ara verilen sosyal ve kültürel etkinliklerin yeniden yapılmaya başladığını aktararak, “Ulusal ve uluslararası ölçekte sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Konservatuvarımızla türkülerimize ve kültürümüzün parçası diğer müziklerimize can veren yeni sanatçılarımızı yetiştiriyoruz. Sanatçılarımızın sazlarıyla ve sözleriyle icra ettikleri eserler sayesinde kültürel değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Türk milleti var olduğu sürece gönül ezgilerimizin yaşayacağına gönülden inanıyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.