Ankara Havadis

Kadına şiddet masaya yatırıldı

SIĞINMACILAR VE GÖÇMENLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ (SGDD-ASAM) İLE MÜLTECİ DESTEK DERNEĞİ’NİN (MUDEM) BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KADIN BİRİMİ (UN WOMEN) ORTAKLIĞINDA TOPLUMSAL CİNSİYETE DAYALI ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN 16 GÜNLÜK AKTİVİZM KAPSAMINDA ÇEVRİMİÇİ DÜZENLEDİĞİ KONFERANS BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ. TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN KATILIMIN OLDUĞU KONFERANSTA, KADINLARA YÖNELİK ŞİDDET FARKLI YÖNLERİYLE ELE ALINDI.

Kadına şiddet masaya yatırıldı
40 views
28 Kasım 2020 - 13:10

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Mülteci Destek Derneği’nin (MUDEM) Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ortaklığında Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm kapsamında çevrimiçi düzenlediği konferans büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu konferansta, kadınlara yönelik şiddet farklı yönleriyle ele alındı.

UNICEF ortaklığıyla faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) İzmir Al Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezi ile Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve UN Women öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Mülteci Destek Derneği (MUDEM) İzmir Kadın Dayanışma Merkezi’nin birlikte düzenlediği “Kadınlar Nerede ve Nasıl?” Konferansı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Konferansta her oturuma ilgi büyük oldu.

Konferansın açılış konuşmaları SGDD – ASAM Ege Bölge Koordinatörü Esra Şimşir, MUDEM Genel Koordinatörü Safa Karataş ve UN Women Proje Koordinatörü Duygu Erseçen tarafından gerçekleştirildi. Toplantıda UNFPA Kadın Güçlenme Uzmanı Gül Erdost, “Kadına Yönelik Şiddetle Baş Etme Yollarında Köprü: Güçlenme Çalışmaları” konulu sunum gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.