Ankara Havadis

Kanseri yendi, İŞKUR ile kendi işini kurdu

İŞKUR ARACILIĞIYLA ENGELLİ VATANDAŞLARIN İSTİHDAMINDAN KENDİ İŞLERİNİ KURMASI İÇİN SAĞLADIĞI HİBE DESTEĞİNE KADAR BİR ÇOK FARKLI ALANDA HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİNİ DESTEKLEYEN AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, GAZİANTEP’TE YAŞAYAN 45 YAŞINDAKİ MEHMET ALİ ŞAFAK’IN 2010 YILINDA YAKALANDIĞI KANSER HASTALIĞINI YENMESİNİN ARDINDAN, İŞKUR’DAN ALDIĞI ENGELLİ HİBE DESTEĞİ İLE HAYATA TEKRARDAN TUTUNMASINI SAĞLADI.

Kanseri yendi, İŞKUR ile kendi işini kurdu
16 views
26 Mart 2021 - 13:50

İŞKUR aracılığıyla engelli vatandaşların istihdamından kendi işlerini kurması için sağladığı hibe desteğine kadar birçok farklı alanda hayallerini gerçekleştirmesini destekleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gaziantep’te yaşayan 45 yaşındaki Mehmet Ali Şafak’ın 2010 yılında yakalandığı kanser hastalığını yenmesinin ardından, İŞKUR’dan aldığı Engelli Hibe Desteği ile hayata tekrardan tutunmasını sağladı.

Şafak, küçük yaşlardan itibaren ayakkabıcılık sektöründe çalıştığını belirterek, “Kanser teşhisi konulduktan sonra 5-6 yıl boyunca hastanede vakit geçirmek zorunda kaldım. İyileştikten sonra ise İŞKUR’un Engelli Hibe Desteği olduğunu öğrendim ve başvurdum. Aldığım hibe desteği sonrasında kendi işimi kurdum. Yanımda da şu an 4 kişiyi istihdam ediyorum. Sipariş üzerine üretimi gerçekleştiriyoruz ve tüm Türkiye’ye satıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hastalığı sırasında mücadeleden vazgeçmediğinin altını çizen Şafak, “Kanser hastalığı mücadele gerektiren bir hastalık. İnsan ‘kanser oldum’ diye mücadeleyi bırakmamalı. 2 yıl kemoterapi gördüm yine de mücadeleyi bırakmadım. Zaten bıraktığın an hastalığa yenilmiş olursun. İnsanın istediği zaman yapamayacağı iş yok. Yeter ki istesin. İşte o zaman başarılı olursun. Unutmamamız gereken bir şey varsa o da hayallerin engelsiz olduğudur” açıklamalarında bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.