Ankara Havadis

Keçiören Belediyesi 23 dönümlük organik üzüm bağı kurdu

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “ORGANİK TARIMI TEŞVİK ETMEK İÇİN BAĞLUM KARŞIYAKA MAHALLESİ’NDE BULUNAN 23 DÖNÜMLÜK ALANA ÜZÜM BAĞI KURDUK. SEBZE ÜRETİMİYLE BAŞLADIĞIMIZ TARIMSAL FAALİYETLERİMİZİ ÜZÜM BAĞIMIZI DA KURARAK SÜRDÜRÜYORUZ. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DE MEYVE BAHÇEMİZİ OLUŞTURMAYA BAŞLAYACAĞIZ” DEDİ.

Keçiören Belediyesi 23 dönümlük organik üzüm bağı kurdu
54 views
02 Aralık 2020 - 14:10

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Organik tarımı teşvik etmek için Bağlum Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan 23 dönümlük alana üzüm bağı kurduk. Sebze üretimiyle başladığımız tarımsal faaliyetlerimizi üzüm bağımızı da kurarak sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde de meyve bahçemizi oluşturmaya başlayacağız” dedi.

Keçiören Belediyesi, Bağlum Karşıyaka’da 23 dönümlük alana 3 bin adet üzüm fidesi dikimi yaptı. Organik tarımı teşvik etmek için başlatılan çalışmalar kapsamında kurulan üzüm bağında Hasan dede, pembe çavuş, hatun parmağı, gül üzümü, kalecik karası, razaki ve alfons türlerinden 7 çeşit yerli üzüm üretimi yapılacak. Burada üretilen ürünler ise Keçiören Belediyesi satış ofisi üzerinden vatandaşın arzına sunulacak.

“Meyve bahçesi de kuracağız”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, vatandaşa organik ürün sunmak için başlatılan tarımsal üretimlerin diğer yerel yönetimlere de örnek olacağını aktararak, “Pandemiyle birlikte gördük ki, tarımsal üretime bağlı gıda ihtiyacı tüm dünyanın gündeminden hiç düşmüyor. Bizde yerel düzeyde de olsa elimizi taşın altına koyarak vatandaşımızı hem üretime teşvik ediyoruz hem de belediye olarak bu üretimin öncüsü olmak istiyoruz. Bu kapsamda 23 dönümlük alana 3 bin adet üzüm fidesi dikerek bağımızı kurduk. Önümüzdeki günlerde de çeşitli sayılarda 11 tür meyve ağacını 17 dönüm alana dikerek meyve bahçemizi de oluşturacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.