Ankara Havadis

Keçiören Belediyesinden bin öğrenciye çevrim içi eğitim

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “PANDEMİ SÜRECİNDE TEPEBAŞI KURS MERKEZİMİZDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEMEK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ UZAKTAN ONLİNE EĞİTİM SİSTEMİNİ DEVREYE SOKTUK. KURS MERKEZİMİZDE LGS VE YKS ÖĞRENCİLERİMİZE VERDİĞİMİZ YÜZ YÜZE EĞİTİMLERİ YENİ TİP KORONAVİRÜS (KOVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ERTELEYEREK, EĞİTİMLERİMİZİ 1000 ÖĞRENCİMİZLE ONLİNE DERSLİKLERDE SÜRDÜRÜYORUZ” DEDİ.

Keçiören Belediyesinden bin öğrenciye çevrim içi eğitim
34 views
17 Aralık 2020 - 16:10

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi sürecinde Tepebaşı Kurs Merkezimizdeki öğrencilerimizi mağdur etmemek için Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemi’ni devreye soktuk. Kurs merkezimizde LGS ve YKS öğrencilerimize verdiğimiz yüz yüze eğitimleri yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında erteleyerek, eğitimlerimizi bin öğrencimizle online dersliklerde sürdürüyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Tepebaşı Kurs Merkezi’ne kayıtlı bin öğrenci, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemi ile canlı olarak derslerine devam ediyor. “Yeni normal” dönemde kurs merkezinde yüz yüze eğitim alan LGS ve YKS öğrencileri için hazırlanan online altyapılı dersliklerde gruplar halinde eğitimler sürdürülüyor. Online derslere girmek istemeyen öğrencilerin ise kullanıcı adı ve şifreleriyle “egitim.kecioren.bel.tr”ye girerek sistemde kayıtlı olan tüm derslere rahatlıkla ulaşması sağlanıyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altıok, pandeminin Tepebaşı Kurs Merkezi’ndeki eğitimler için engel teşkil etmediğinin altını çizerek, “Her şeyin temelinde eğitim var. Eğitim konusunda sorunlarını çözemeyen milletler muvaffak olamazlar. Biz de kaliteli bir eğitim için gençlerimize hizmet veren kurs merkezimizi korona virüs tedbirleri kapsamında online eğitim sitemine geçirdik. Öğrenci ve velilerimizin desteğiyle, kurs merkezimizde görev yapan öğretmenlerimizin gayretiyle bu süreci bir süre daha bu şekilde götüreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.