Ankara Havadis

Keçiören Belediyesinden çiftçilere tohum desteği

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, KEÇİÖREN’İ ANKARA’NIN DOĞAL ÜRÜN ÜRETİM VE SATIŞ MERKEZİ YAPMAK İÇİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA KÖSRELİK KÖYÜNDEKİ ÇİFTÇİLERE 2 BİN 500 KİLOGRAM SİYEZ TOHUMU DAĞITILDIĞINI BELİRTTİ. BAŞKAN ALTINOK, “ÇİFTÇİLERİMİZE TOHUM DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ. ÇİFTÇİLERİMİZİ BİLGİLENDİREREK VERİMİ ARTIRMAK İÇİN ANKARA İL VE KEÇİÖREN İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ İYİ TARIM UYGULAMALARI’NDAN DA BAŞARILI SONUÇLAR ALDIK. KEÇİÖREN’DEKİ EKİLEBİLİR ALANLARIMIZI ASLA BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ.” DEDİ.

Keçiören Belediyesinden çiftçilere tohum desteği
102 views
10 Ekim 2020 - 12:00

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören’i Ankara’nın doğal ürün üretim ve satış merkezi yapmak için yürütülen çalışmalar kapsamında Kösrelik köyündeki çiftçilere 2 bin 500 kilogram siyez tohumu dağıtıldığını belirtti. Başkan Altınok, “Çiftçilerimize tohum desteği vermeye devam ediyoruz. Çiftçilerimizi bilgilendirerek verimi artırmak için Ankara İl ve Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü ile Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliğinde yürüttüğümüz İyi Tarım Uygulamaları’ndan da başarılı sonuçlar aldık. Keçiören’deki ekilebilir alanlarımızı asla boş bırakmayacağız” dedi.

2 bin 500 kilogram siyez tohumu dağıtıldı

Keçiören Belediyesi, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında değer kazanan gıda ihtiyacının karşılanması için ilçedeki organik tarımı geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Keçiören’e bağlı Kösrelik köyündeki çiftçilere 2 bin 500 kilogram siyez tohumu dağıtılırken, diğer 3 köyde faaliyet gösteren çiftçilere verilecek olan tohum desteği için ise çalışmalar sürdürülüyor.

“Yerli tohum teşvik edilmeli”

Yerli tohumun kullanımı konusunda çiftçilerin teşvik edilmesi gerektiğini anımsatan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yerli ve milli ata tohumumuzu yaygınlaştırmalıyız. Tohumlarımızın geleceğe taşınması konusunda çiftçilerimize de büyük sorumluluk düşüyor. Hem sağlığımız için hem de kazanç sağlamak için genleriyle oynanmamış olan tohumlarımızı önümüzdeki yıllarda da üreterek gelecek nesillere miras olarak bırakmalıyız. Artık silah, top, tüfek yerine tarımsal üretimde güçlü olmak önemli hale geldi. Savaşlar artık silahla değil üretimle ve ekonomik kazanımlarla yapılıyor. Bu nedenle ata tohumumuza sahip çıkarak kullanımını artırmalıyız.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.