Ankara Havadis

Keçiören, Ramazan’a gül kokulu camilerle girecek

KEÇİÖREN BELEDİYESİ, RAMAZAN AYI ÖNCESİNDE İLÇEDEKİ YAKLAŞIK 300 CAMİDE DETAYLI TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI. TEMİZLİK ÇALIŞMALARI KAPASINDA GÜL SUYU SIKILAN CAMİLERİN DAHA FERAH HALE GETİRİLDİĞİNİ SÖYLEYEN KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “RAMAZAN AYINA ÖZEL DETAYLI TEMİZLİK ÇALIŞMALARIYLA CAMİLERİMİZİN İÇİNİ VE ÇEVRE TEMİZLİĞİNİ YAPTIK. HER BİR CAMİMİZİ AYNI ZAMANDA DEZENFEKTE ETTİK. GÜL SUYU SIKTIĞIMIZ CAMİLERİMİZDE VATANDAŞLARIMIZ İBATELERİNİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA YAPABİLECEKLER” DEDİ.

Keçiören, Ramazan’a gül kokulu camilerle girecek
11 views
12 Nisan 2021 - 15:20

Keçiören Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde ilçedeki yaklaşık 300 camide detaylı temizlik çalışması yaptı. Temizlik çalışmaları kapasında gül suyu sıkılan camilerin daha ferah hale getirildiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Ramazan ayına özel detaylı temizlik çalışmalarıyla camilerimizin içini ve çevre temizliğini yaptık. Her bir camimizi aynı zamanda dezenfekte ettik. Gül suyu sıktığımız camilerimizde vatandaşlarımız ibatelerini gönül rahatlığıyla yapabilecekler” dedi.

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki camilerde rutin olarak yapılan temizlik çalışmaları Ramazan ayı öncesinde kurulan özel temizlik ekibi tarafından ilçe genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Camilerin içi süpürülüp temizlenirken aynı zamanda çevre temizliği de yapıldı. Temizliğin sonunda camilerdeki halılara gül suyu sıkılarak daha ferah bir ortamın oluşması sağlandı.

Ramazan ayı boyunca dezenfekte

Keçiören’deki ibadethanelerin temizliğine ve hijyenine büyük önem verdiklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Ramazan ayı boyunca camilerimizde dezenfekte çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Kutsal mekânımız olan camilerle birlikte diğer ibadethanelerin bakımlı ve temiz olması oldukça önemli. Milli ve manevi sembollerimizden biri olan camilerimiz başta olmak üzere diğer ibadethanelerimize yönelik temizlik ve bakım çalışmalarını sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.