Ankara Havadis

Keçiören zabıtası balık eğitimi aldı, denetim yaptı

ANKARA KEÇİÖREN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ İLE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNE YÖNELİK ‘YASAL AVLANMA BOY SINIRLARI VE AVLANMA YASAK DÖNEMLERİ’ HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI.

Keçiören zabıtası balık eğitimi aldı, denetim yaptı
377 views
28 Şubat 2022 - 17:10

Ankara Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine yönelik ‘yasal avlanma boy sınırları ve avlanma yasak dönemleri’ hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Keçiören Belediyesi hizmet binası toplantı salonunda Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerine 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında yasal avlanma boy sınırları ve avlanma yasak dönemleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Sunumun ardından Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Macit Gençer’in katılımıyla pazar alanlarında balıkçı esnaflarına yönelik zabıta ekipleriyle birlikte ortak denetim de yapıldı.

“Bu konuda toplum olarak da duyarlı ve bilinçli olmalıyız”

Türkiye’de ve dünyada balık popülasyonunda yaşanan sıkıntının önüne geçmek için balıkların biyolojik gelişimlerini tamamlamadıktan sonra avlanması gerektiğini vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yasak avlanmanın ve küçük boyutlu balık satışının önüne geçmek için bilgilendirme eğitimleri önemli. Bu konuda zabıta ekiplerimiz hem semt pazarlarımızdaki balıkçılara hem de diğer balıkçılara yönelik titiz denetimler yapıyor. Balıkçılarımız da yasal usullere göre avlanmış balık satışı yaparak deniz canlılarının popülasyonunu korumaya katkı sunabilirler. Bu konuda toplum olarak da duyarlı ve bilinçli olmalıyız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.