Ankara Havadis

Keçiören’de bodrum katında bulunan köpekleri sahiplenmek için yoğun talep

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, KEÇİÖREN UYANIŞ MAHALLESİ’NDE BİR BİNANIN BODRUM KATINDA UYGUN OLMAYAN ŞARTLARDA YETİŞTİRİLDİĞİ TESPİT EDİLEN, EL KONULARAK BAKIM VE TEDAVİLERİ SÜRDÜRÜLEN 77 KÖPEK VE 6 KEDİ İÇİN 5 GÜNDE 3 BİN 298 KİŞİNİN SAHİPLENME BAŞVURUSU YAPTIĞINI BİLDİRDİ.

Keçiören’de bodrum katında bulunan köpekleri sahiplenmek için yoğun talep
20 views
09 Aralık 2020 - 12:10

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Uyanış Mahallesi’nde bir binanın bodrum katında uygun olmayan şartlarda yetiştirildiği tespit edilen ve el konularak bakım ve tedavileri sürdürülen 77 köpek ve 6 kedi için 5 günde 3 bin 298 kişinin sahiplenme başvurusu yaptığını açıkladı.

Hayvanların tedavilerinin devam ettiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Altınok, “Uygun olmayan şartlarda yetiştirildiğini tespit ettiğimiz 77 köpek ve 6 kedimiz için belediyemize ait web sitemizde oluşturduğumuz ‘Sahiplenmek İstiyorum”’ platformuna 3 bin 298 kişi başvuru yapmıştır. Hayvanseverlerimizin bu güzellikleri sahiplenerek sıcak bir yuvaya kavuşturma seferberliği bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Sahiplenmek isteyenler araştırılıyor”

3 bin 298 başvuru sayısına oranla 77 köpek ve 6 kedinin sahiplendirilecek olmasından dolayı sahiplenme başvurularını durdurduklarını ve sahiplendirme işlemlerini mevcut başvurular üzerinden yürüteceklerini aktaran Altınok, şunları söyledi:

“Hayvanlarımızı sahiplenmek isteyen kişilerin çalıştığı kurum, meslek, aylık hane geliri, daha önce evcil hayvan bakıp bakmadığı, ne tür hayvan baktığı, bakımı nerede yapacağı bilgisine ulaşıp, 5199 Sayılı Kanun hakkındaki bilgisini de araştıracağız. Eğer hayvan beslemişse bu konudaki deneyimlerini bize aktarmasını da isteyeceğiz. Bu şartlara uygun olmayan kişilere asla bu canlılarımızı teslim etmeyeceğiz.”

“Aşı, tıraş ve yıkama işlemleri tamam”

Altınok, Keçiören Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan kedi ve köpeklerin son durumları hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Her bir köpeğimizi gezintiye çıkararak günlük tuvalet ve gezinti ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aşılarının olmama ihtimaline karşı bu canlılarımızın aşılarını da yaptık. Hepsini tek tek tıraş ederek yıkadık. Canlılarımız küçük ırk kategorisinde olduğu için kaliteli mama ile besliyoruz. Köpeklerin karnelerini çıkarmak için Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu köpeklere mikroçip takılarak kimliklendirme işlemleri için de çalışmalarımız devam ediyor.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.