Ankara Havadis

Keçiören’de son bir buçuk yılda 191 park yenilendi ve 30 yeni park yapıldı

KEÇİÖREN’DE SON BİR BUÇUK YILDA 191 PARK YENİLENDİ VE 30 YENİ PARK YAPILDI

Keçiören’de son bir buçuk yılda 191 park yenilendi ve 30 yeni park yapıldı
61 views
22 Aralık 2020 - 12:10

Keçiören Belediyesi tarafından son bir buçuk yılda 30 yeni park inşa etmesinin yanı sıra 514 parktan 191’ini de yenileme çalışması yapıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye’de belediye eliyle yaptırılan en fazla park ve yeşil alanın Keçiören’de olduğuna dikkati çekerek, “Keçiören’de 514 parkımız bulunuyor. Bunlardan 191 parkımızı son bir buçuk yıl içinde baştan sona yeniledik. 30 da yeni park inşa ettik. Aynı zamanda imar atığı birçok noktamızı da ağaçlandırarak şehrimize kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Keçiören’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için yeni inşa edilen parklarda özellikle ağaçlandırma alanlarının oluşturulduğunu da belirten Altınok, “Paklarımızı çocuk oyun alanı, fitness aleti, sentetik yürüyüş ve koşu yolu, futbol sahaları, bank, çardak ve yeşil alanlarla donattık. Son bir yılda ilçemizdeki park ve bahçelerimize 1 milyon 700 bin adet çeşitli türde çiçek dikimi yaptık. Ağaç türünden ise 109 bin 985 adet fidanı toprakla buluşturduk. Dikimini gerçekleştirdiğimiz çoğu parkımızda kendi üretimimiz olan doğa dostu gübrelerimizi kullandık” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesinin Bağlum’a yapılacağını da aktaran Altınok şunları kaydetti:

“436 bin metrekarelik alana yapacağımız Millet Bahçesi Ankara’nın nefes alacağı alan haline gelecek. Burası büyük bir rekreasyon noktası olarak vatandaşımıza hizmet verecek. Böylece Ankara`ya Atatürk Orman Çiftliği’nden daha büyük bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Bu projemiz Ankara`ya nefes aldıracak çok büyük bir akciğer olacak.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.