Ankara Havadis

Komandolar, Barış Pınarı Harekâtı sırasında dünyaya gelen Pınar bebeği unutmadı

BARIŞ PINARI BÖLGESİNDE HUZURUN VE GÜVENİN TEMİNATI OLARAK GÖREV YAPAN KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİMİZ, TERÖRLE MÜCADELENİN YANI SIRA YARDIM FAALİYETLERİ VE ÇEVREYİ GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA DA DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA BARIŞ PINARI ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINI DA YAŞATMAK İÇİN BÖLGEDE 525 FİDAN DİKİLDİ.

Komandolar, Barış Pınarı Harekâtı sırasında dünyaya gelen Pınar bebeği unutmadı
65 views
21 Aralık 2020 - 16:10

Barış Pınarı bölgesinde huzurun ve güvenin teminatı olarak görev yapan kahraman Mehmetçik, terörle mücadelenin yanı sıra yardım faaliyetleri ve çevreyi güzelleştirme çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda Barış Pınarı şehitlerinin aziz hatıraları ve umudun simgesi Pınar bebek adına bölgede 525 fidan dikildi.

Şehitler için fidan diken komandolar, Barış Pınarı Harekâtı sırasında dünyaya gelen Pınar bebeği unutmadı. Mehmetçikler, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında mayın ve EYP temizliği yaptıkları sırada Ziheyye el Halil isimli kadının doğum sancılarının arttığını duymuş ve onu hemen Akçakale Devlet Hastanesine ulaştırmıştı. Akçakale’de doğum yapan Ziheyye el Halil, dünyaya gelen minik kızına Barış Pınarı Harekâtı’ndan dolayı “Pınar” adını vermişti.

Bölgede görev yapan Mehmetçikler, barışın bebeği, umudun simgesi Pınar ile kahraman şehitlerimiz için 450 adet zeytin fidanı daha dikti. Fidan dikme faaliyeti sırasında doktor tarafından bebeğin muayenesi ve sağlık kontrolleri de yapıldı. Fidan dikme faaliyetine Aziziye İlkokulundan 30 öğrenci de katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.