Ankara Havadis

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Yavuz’dan Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’e ziyaret

KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ, PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇETİN’E İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Yavuz’dan Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’e ziyaret
81 views
12 Ağustos 2021 - 14:10

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e iade-i ziyarette bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e iade-i ziyarette bulundu. Belediye Başkanlık binası girişinde Başkan Çetin, başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Yavuz, daha sonra Başkan Çetin ile bir süre sohbet etti. Pursaklar’a yapılacak olan sanatsal ve kültürel yatırımlarına ilişkin projelerin ele alındığı görüşmelerde, Başkan Çetin, Bakan Yardımcısı Yavuz ile birlikte ilçeye kazandırılmış örnek projeler olan Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi, Endemik Vadi, Kedi Evi, Pursaklar Yaşam Merkezi gibi yerleri gezerek fikir alışverişinde bulundu.

“Kültür ve sanat alanında başlatacağımız ortak projeleri de değerlendirdik”

Kültür ve sanat anlamında ilçeye kazandırılan tesislerle ilgili bilgiler paylaşan Başkan Çetin, “İlçemizde gerçekleştirmiş olduğumuz yatırımlarla ilçemizin önemli kültürel ve sanatsal merkezlerinden biri haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakan yardımcımızla ilçemize hizmet veren tesislerimizi gezerek, kültür ve sanat alanında başlatacağımız ortak projeleri de değerlendirdik. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Özgül Özkan Yavuz hanımefendiyi ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyduk. Çalışmalarımız hakkında bilgi verdik” dedi.

“Pursaklar halkının hemen her ihtiyacını karşılayan çok başarılı ve örnek bir merkez”

İlçedeki tesislerde gerçekleştirilen incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Yavuz ise “Pursaklar Belediyemiz modern şehircilik ve sosyal belediyecilik konusundaki çalışmaları ile ön plana çıkıyor. Pursaklar Yaşam Merkezi spordan kültür sanat faaliyetlerine, 7’den 70’e tüm Pursaklar halkının hemen her ihtiyacını karşılayan çok başarılı ve örnek bir merkez. Pursaklar Belediye Başkanımız Ertuğrul Çetin, Ankara’nın sahip olduğu değerleri ortaya çıkarmak için çalışmalara imza atıyor. Belediyemizin kurduğu Endemik Bitkiler Vadisinde Ankara’ya has bitki türleri geliştiriliyor, Kedi Evi’nde ise başkentimizin simgesi Ankara kedileri. Bakanlık olarak yaz döneminde ve yeni sanat sezonunda Pursaklar Belediyemiz ile sanat alanında işbirliğimiz başlıyor. Amfi tiyatroda ve Kültür Merkezinde konserlerimiz ve tiyatro oyunlarımız yer alacak. Devlet Tiyatroları Pursaklar’a gelecek’’ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.