Ankara Havadis

Kütüphaneler şehri Sincan

SİNCAN BELEDİYESİ, KÜTÜPHANELER VE YAYIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRDİ. HER YAŞ GRUBUNA YÖNELİK KİTAPLARIN YER ALDIĞI, TEKNOLOJİK ALT YAPI İLE DONATILAN KÜTÜPHANE, SİNCAN’IN TÜM MAHALLELERİNİ ZİYARET EDECEK.

Kütüphaneler şehri Sincan
52 views
17 Aralık 2020 - 13:10

Sincan Belediyesi, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü işbirliğinde bir projeyi daha hayata geçirdi. Her yaş grubuna yönelik kitapların yer aldığı gezici kütüphane, Sincan’ın tüm mahallelerini ziyaret edecek.

Korona virüs salgını nedeniyle kütüphanelere gitmek istemeyen okurlar, artık kitaplara daha kolay ulaşıyor. Sincan Belediyesi tarafından Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan gezici kütüphane, ilk molasını da Çoğlu Mahallesi’nde verdi. Ardından kütüphane Adalet, 29 Ekim ve Ahi Evran mahallelerinde okurlarla buluştu.

Kütüphanede 3 bin 500 kitap, üç adet bilgisayar, internet bağlantısı ve engelli rampası bulunuyor. Sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyularak pandemi tedbirleri çerçevesinde hizmet veriliyor. Sincan sokaklarında gezecek olan kütüphaneden kitap temin etmek için ise kimlik bilgileriyle üye olmak yeterli.

7’den 70’e herkesin faydalanacağı bir hizmet olduğunun altını çizen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Kitap en iyi dosttur. Sessiz öğretmenlerdir. Vatandaşlarımızın daha fazla okuması, kitaplarla daha kolay buluşması için mahallelerimizde hizmet verecek. Kitap dostlarıyla buluşmak için Sincan’ımızın her gün farklı mahallesinde bulunacak. Tüm hemşehrilerimizi keyifli ve bilgi dolu zaman geçirmeye bekliyoruz “diye konuştu.

Kütüphaneyi mahallelerinde gören vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren kitapseverler, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve emeği geçenlere teşekkür etti. Gezici kütüphanenin hizmet vereceği diğer yerler ise şöyle:

18 aralık Cuma – Akşemsettin Mahallesi (10.00-16.00)

19 Aralık Cumartesi- İncirlik Mahallesi (10.00-13.00)

19 Aralık Cumartesi – Andiçen Mahallesi (13.00-17.00)

20 Aralık Pazar- Mülk Mahallesi (10.00-13.00)

20 Aralık Pazar – Atatürk Mahallesi (13.00-17.00)

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.