Ankara Havadis

Mamak’ın yolları açık

BAŞKENT’TE DÜN SABAH SAATLERİNDE BAŞLAYAN KAR YAĞIŞIYLA BERABER, MAMAK BELEDİYESİ İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE VATANDAŞLARIN ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRDÜ. KAR YAĞIŞININ MEYDANA GETİRDİĞİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRMAK VE ŞEHİRDEKİ GÜNLÜK YAŞAMIN AKSAMAMASI İÇİN ÖNCELİKLE ARAÇ TRAFİĞİNİN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELER OLMAK ÜZERE TÜM MAHALLELERDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜREN BELEDİYE EKİPLERİ, YAYA KALDIRIMLARINI DA KARDAN TEMİZLEYEREK YAYA ULAŞIMININ SAĞLIKLI VE GÜVENLİ OLMASINI SAĞLADI.

Mamak’ın yolları açık
28 views
14 Ocak 2021 - 12:10

Başkent’te dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışıyla beraber Mamak Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kar yağışı nedeniyle şehirdeki günlük yaşamın aksamaması için öncelikle araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler olmak üzere tüm mahallelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Mamak Belediyesi ekipleri, yaya kaldırımlarını da kardan temizleyerek yaya ulaşımının sağlıklı ve güvenli olmasını sağladı. Ana arterler ve kaldırımlar başta olmak üzere yoğunluğun fazla olduğu yerlere öncelik verildiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “161 kritik noktada konumlandırılan 100 araç ve bin kişiden oluşan karla mücadele ekiplerimiz ana hatların kapanmaması için yoğun bir mesai harcadı. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Mamak’ta tüm yollarımız açık” dedi.

Karla mücadele eylem planı çerçevesinde oluşturulan kriz masasıyla sorunlu bölgelere anında müdahale ediliyor. Çalışmaları belli bir plan çerçevesinde yürüten Mamak Belediyesi, önceliği ana caddelere veriyor. Kar yağışının yoğunlaştığı zamanlarda vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturuldu. Vatandaşlar Mamak Çözüm Merkezi’ni (444 0 149) arayarak oluşan olumsuz durumları da bildirebilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.